Великдень на сході: населення молиться за нацгвардійців та звільнення окупованих територій - НГУ

Другий Великдень поспіль в умовах повномасштабної війни відзначають гвардійці Східного оперативно-територіального управління. Чимало з них цей день зустріли в окопах, на передових позиціях.

Мешканці зруйнованого російськими окупантами Щурового прийшли до гвардійців 5 Слобожанської бригади, аби поспілкуватися зі своїми захисниками та пригостити їх спеченими власноруч пасками. Військові разом з капеланом також зустріли їх святковими подарунками.

“До вторгнення у нас жило понад 2000 осіб, багато було також переселенців, тут ще була курортна зона, санаторії, а тепер лишилося тільки 36 осіб. Росіяни наше село відкинули у розвитку до “первіснообщинного ладу”. Окупацію пережили дуже важко. Снаряди літали, ми голодні були та холодні, у підвалах сиділи. Гуманітарної допомоги у нас не було. Коли вже наші зайшли, то відразу легше стало. Першими зайшли українські розвідники, сказали, що все буде добре. Ми були шоковані. Невже, дійсно, повернулися. У нас тут дідусь живе 82 роки, так він примудрився п’ятьох українських військових у себе сховати. І це при тому, що навпроти р**сня жила. Ніхто наших солдатів не здав: дочекалися своїх! Треба тепер і Луганщину, і Донеччину звільнити, щоб люди відчули, що тут безпечно, що можна назад повертатись та почати все відбудовувати, як це вже було вісім років тому. Молимось за це!” — розповіла мешканка Щурового пані Надія. 

Харків’янам та лозівчанам у цей день було надзвичайно важливо подарувати відчуття чи не найважливішого християнського свята гвардійцям.

“Основну масу великодніх пасок, звісно, спекли кухарі нашої військової частини. Кухарі та вихователі Харківського дитячого садочка №200 спекли й передали нам щонайменше двісті пасок. Дуже сильно допомогли наші харківські та лозівські волонтери. Процес освячення та передачі відбувався за участі військового капелана”, — розповів офіцер 5 Слобожанської бригади НГУ Дмитро Брук.

Напередодні Світлого Воскресіння Христового гвардійці військової частини 3022 Національної гвардії України завітали до сімей військовослужбовців, які загинули у боях за свободу, волю та територіальну цілісність України. Військовий капелан, протоєрей отець Сергій привітав рідних загиблих гвардійців та передав освячений Святковий Великодній хліб.

Освячення великодніх кошиків сумських гвардійців на місцях виконання службових та бойових завдань здійснив військовий священник (капелан) протоієрей отець Олег. Він також виголосив промову та передав пасхальне послання від митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

“Світле Христове Воскресіння – особливий день. Сьогодні я бажаю нашим воїнам миру, добра, злагоди та щастя. Також з усього серця бажаю воїнам, які жертовно захищають всіх нас, які боронять державну незалежність України, та їх родинам, які чекають їх вдома, повернутися з перемогою, бути завжди під Божим захистом! Христос Воскрес!” — говорить капелан військової частини 3051 отець Олег.

Командування військових частин Східного ОТО з розумінням поставилося до необхідності задоволення духовних потреб військовослужбовців. Вони у переважній більшості є православними та греко-католиками, які святкують у Великдень в один день та дотримуються однакових обрядів. Цього дня також було передбачено святкове меню.

Військовослужбовці Східного ОТО НГУ є питомою складовою Сил Оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах й відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту