В Україні заснували премію у сфері фотомистецтва імені Миколи Анацького - НГУ

Нагорода має привернути увагу суспільства до важливості мистецтва фотографії, особливо у воєнний час. Премією відзначатимуть фотохудожників та фотожурналістів за визначні твори, що відзначаються високим професіоналізмом. Розмір премії складатиме 20 000 гривень.

9 лютого Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови № 841 «Про премії за досягнення у сфері культури і мистецтва» від 23.11.2016. Згідно з ним доповнено перелік премій у сфері культури і мистецтва позицією «премія імені Миколи Анацького — у сфері фотомистецтва».

Микола був родом із Бахмута. Брав участь в АТО, захоплювався фотографією. Служив у батальйоні «Донбас», потім — батальйоні оперативного призначення НГУ ім. С. Кульчицького, де його знали за позивним Майстер. Добровольцем брав участь у бойових виходах, зазнав поранення. Згодом — працював у Департаменті комунікації МВС України.

Серед останніх відомих фото – повернення військових «Азову» з Туреччини. Микола Анацький трагічно загинув внаслідок падіння гвинтокрила у Броварах 18 січня 2023 року разом з керівництвом МВС та цивільними.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту