«Усі ми воюємо як один кулак» – гвардієць 50 полку Нацгвардії про бої на Луганщині (ВІДЕО) - НГУ

Роман Зорій, старший сержант Національної гвардії України з Івано-Франківщини, зараз перебуває на реабілітації в Калуській районній лікарні. Вогнепальне уламкове поранення в руку Роман отримав під час обстрілів поблизу Кремінної на Луганщині. Гвардієць розповів про свій шлях від далекобійника до військового у співбесіді для Суспільного.

Він згадує найскладніший бій на Луганщині, який тривав три доби. Тоді він вийшов на “нульовку”. Роман розповідає, що під час цього бою він був без сну та їжі, але не відчував голоду. Важливим фактором на війні, за його словами, є підтримка та співпраця між побратимами.

Під час мінометного обстрілу на третю добу бою Роман отримав уламкове поранення в руку. Він згадує свою першу думку: “Як руки немає? Як я футбол буду грати?” Однак він наклав на руку турнікет, а міна припекла рану і зупинила кровотечу.

Боротьбу за незалежність України Роман Зорій вбачає, як продовження справи своїх предків. Він розповідає, що його бабуся розповідала про брата, який був у “бандерівцях” і захищав Україну. Роман відзначає, що він має цю боротьбу за незалежність у крові. Він сподівається, що після одужання повернеться до своїх побратимів на позиції й продовжить служити до перемоги України.

Перейти до вмісту