Учасник збірної України «Warrior Games» Євген Жар: «Місія ветеранів тут – донести історичну правду про країну, за яку ми віддаємо життя» - НГУ

Наразі у Великій Британії українська збірна вже четвертий тиждень поспіль готується до міжнародних спортивних змагань Warrior Games, які відбудуться з 16 – 29 серпня в американському Орландо, штат Флорида.Warrior Games – це адаптивні змагання для військовослужбовців та ветеранів, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки. Міністерство оборони США організовує цей захід вже восьмий рік поспіль.

У 2021 році Україна вперше приєдналася до Ігор Воїнів, щоправда, через карантинні вимоги у США змагання відклали на рік. Тепер, у 2022 році 33 українських ветеранів уперше виступлять на міжнародних мультиспортивних змаганнях Warrior Games в США.
Збірну України представлятимуть ветерани зі всіх військових та правоохоронних структур. Семеро з них ветерани Національної гвардії України: Владислав Шатілов, Родіон Сітдіков, Богдан Оксентюк, Євген Жар, Сергій Наумов, Ігор Галушка та Дмитро Афанасьєв – капітан команди української збірної Warrior Games. Команду було сформовано на основі української збірної команди Invictus Games.

До 2022 року українська збірна складалася, як і інші збірні країн-учасниць з 40 спортсменів. Проте, з початку повномасштабного вторгнення майже всі вони пішли боронити Україну. Четверо захисників-ветеранів: Андрій Котовенко, Сергій Смілін, Володимир Мотельчук, Дмитро Олійник та тренер збірної захисник Дмитро Сидорук віддали життя на цій війні. Ще один учасник отримав поранення за декілька тижнів до тренувальної фази ігор, інші відмовилися від участі, адже, знаходяться у районі бойових дій. За словами військовослужбовця Нацгвардії Євгена Жара, щонайменше 70% усієї команди приїхали на тренування у Велику Британію з передової.

«Warrior Games – це ком’юніті ветеранів світу, це суспільство у суспільстві, де розуміють один одного, адже, всі ми прожили схожий досвід, від боїв до протезування та участі у цих змаганнях», – розповідає Євген.

Гвардієць каже, що українські спортсмени не мали достатньо часу та можливостей для підготовки в Україні з огляду на війну. Однак вже упродовж 3 тижнів усі вони безупинно тренуються, щоб показати добрі результати.
Сам же Євген змагатиметься на біговій дистанції.

«Я люблю біг, адже, для мене це найкращий метод навести лад у думках і розрядити тіло після служби, біг – це моя насолода. А от моя сильна сторона – довгі дистанції, біг на витривалість».

Військовослужбовець отримав осколкове поранення у 2014 році поблизу Донецького аеропорту. Війну чоловік теж зустрів на сході.

У програмі міжнародних адаптивних змагань Warrior Games представлено 11 видів спорту: стрільба з лука, гольф, кульова стрільба, легка атлетика, велоспорт, плавання, веслування на тренажерах, баскетбол на візках, регбі на візках, паверліфтинг, волейбол сидячи.

«Українська команда цьогоріч не братиме участь лише в одній дисципліні – регбі на візках», – розповідає Євген.

За словами Євгена, учасники британської збірної відмовилися цьогоріч брати участь у змаганнях натомість британські громадські організації та волонтерські фонди взяли на себе часткове фінансування української збірної.


«Моя мрія виступити на міжнародних змаганнях та підняти наш прапор на п’єдесталі. Щоправда, у реаліях сьогодення наша місія на цих змаганнях не лише спортивні досягнення, а ще й донесення до світу своїх особистих історій та історичної правди нашої країни, за яку ми віддаємо життя. Адже, завдяки таким заходам світова спільнота військових та ветеранів може отримати інформацію про нашу війну буквально з окопів».

Пресслужба НГУ

Фото Міністерства ветеранів України

Перейти до вмісту