В День Української Державності ми вшановуємо багатовікову історію українського державотворення, починаючи від Київської Русі, через Гетьманщину та боротьбу за незалежність у XX столітті, до сучасної незалежної України. Це день національної гордості та нагадування про важливість збереження і розвитку української ідентичності та суверенітету.

Герої, які щодня віддають свої життя заради незалежності та самобутності України завжди будуть в наших серцях. В Одесі, Запоріжжі, Миколаєві та Южноукраїнську гвардійці приєдналися до урочистостей і разом з місцевими очільниками громад, військових частин та силових відомств поклали квіти до пам’ятних знаків. Родини загиблих южноукраїнських гвардійців від керівництва громади отримали посвідчення «Почесний громадянин» (посмертно). Почесні звання є свідченням глибокої поваги до жертви, яку віддали воїни заради України.

Цього дня гвардійці 11 бригади ім. М. Грушевського Південного ОТО НГУ, їх родини та спортсмени Федерації черлідингу та чир-спорту, Обласного центру фізичного здоровʼя населення «Спорт для всіх» та фізкультурно-спортивного товариства “Спартак” в Одеській області провели забіг до Дня української державності. Тим часом, для запорізьких гвардійців було організовано інформаційні та культурно-просвітницькі заходи, присвячені історії становлення України, як держави.

Військовослужбовці Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України приєдналися до урочистостей з нагоди Дня Української Державності та Дня хрещення Київської Русі-України.

Гвардійці, спільно з побратимами з інших підрозділів Сил оборони України, представниками місцевого самоврядування, духовенством та містянами поклали квіти до пам’ятників і визначних місць, що знаменують історію української державності. Також  військовослужбовці взяли участь у молебнях за світлу пам’ять загиблих українських захисників і перемогу України.     

«День Української Державності і День хрещення Київської Русі-України закономірно крокують поруч. У сиву давнину, саме після рішення князя Володимира розповсюдити християнство, нашу державу визнала вся цивілізована Європа. Завдяки мудрим князям і мужнім воїнам Київська Русь стала однією з провідних країн. Сьогодні ми відзначаємо ті події, які стали доленосними для всього українського народу, а наші воїни мужньо відстоюють право України бути незалежною і вільною державою», – коментує учасник пам’ятного заходу в Ужгороді гвардієць Сергій.

Також у Києво-Печерській Лаврі – Успенському соборі, пройшла Божественна літургія з нагоди 1036-ї річниці Хрещення Київської Русі,  Дня вшанування пам’яті святого князя Володимира та Дня Української Державності, яку очолив митрополит Київський і всієї України Епіфаній. 

До всеукраїнської молитви доєдналися курсанти Київського інституту НГУ разом з капеланом Інституту, отцем Сергієм.

Наш обов’язок пронести спадок наших предків крізь віки вперед – до сильної і незалежної української держави. Разом боремося заради нашої домівки -України. Разом здобудемо Перемогу та розбудуємо оновлену, сильну і незалежну державу нашої спільної мрії!

Перейти до вмісту
widget will appear here