У столиці вшанували пам’ять загиблих на Київщині військових - НГУ
У лютому-березні 2022 року поблизу селища Мощун точилися запеклі бої воїнів Сил безпеки та оборони з російськими окупантами, які просувались до столиці України. Ціною власного життя захисники зупинили ворога на підступах до Києва та не дали здійснити загарбницькі плани російського агресора.
 
Захід вшанування пам’яті загиблих героїв під Мощуном став можливим та запровадився завдяки ініціативі родини полеглого воїна Бадрі Лолашвілі, який тримав оборону Київщини у складі 72 окремої бригади імені Чорних Запорожців Збройних Сил України. Також на його честь було засновано “Благодійний фонд імені Бадрі Лолашвілі”, який допомагає рідним відшукати безвісти зниклих захисників і захисниць.
Під час проведення заходу до слова запросили гвардійця 27 Печерської бригади молодшого лейтенанта Сергія Позняка, який у перші дні повномасштабного вторгнення брав участь у звільненні Київської області від російської окупації:
«Для мене велика честь знаходитись в цьому залі разом з родинами героїв, які полягли захищаючи Київ. Також, тут знаходяться люди, з якими я разом воював як під Києвом, так і на сході нашої країни. Я дуже вдячний матері Бадрі Ларисі та його брату Павлу, що вони запрошують мене на ці заходи. Бадрі – мій друг. Я не можу говорити про нього в минулому часі «був». Тому що він живе у нашій пам’яті, серцях, і поки ми згадуємо про нього, Бадрі буде жити, як і всі ті герої, які захищали Мощун та Київ. Пам’ять про полеглих воїнів має передаватись нашим дітям. Перш за все, вони повинні знати своїх героїв, яку ціну сплатили українці за нашу свободу та за наше щасливе майбутнє. Ці люди довели, що для них Україна понад усе. І вони є прикладом для наших майбутніх поколінь, які мають розуміти, знати та бути готові захищати нашу Україну. Бути готовим так, щоб до нас більше ніхто ніколи не сунувся. Слава Україні!».
Шануємо та зберігаємо пам’ять про тих, хто не вагаючись віддав своє життя за наше з вами майбутнє.
Перейти до вмісту