У Києві відбулися урочистості з нагоди від’їзду Національної збірної України для участі в Invictus Games 2023 у Дюссельдорфі - НГУ

У вівторок, 15 серпня, у Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні пройшов урочистий захід з нагоди від’їзду Національної збірної України для участі в Invictus Games 2023.

Цієї осені у німецькому Дюссельдорфі нашу країну на міжнародних змаганнях з адаптивних видів спорту представлятиме команда із 25 ветеранів й ветеранок та військовослужбовців – учасників російсько-української війни, які отримали поранення під час або внаслідок виконання обов’язків у зоні бойових дій. Цьогоріч серед учасників змагань 3 представники Нацгвардії. Наші Воїни є прикладом того, що жодна травма чи країна-агресор не може зламати сильних духом українців.

Захід відбувся перед відправленням команди на треті навчально-тренувальні збори, які проходитимуть в одній з країн Європейського Союзу. Згодом — на змагання Invictus Games 2023 у місто Дюссельдорф.

Підтримали й побажали успіхів учасникам нашої збірної на Invictus Games міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Мартін Єгер, представники сил безпеки і оборони України, міністерств та відомств, посольств країн-учасниць Invictus Games, громадських організацій, а також партнери, члени родин та друзі наших Інвіктусів.

Мета Invictus Games – не медалі, а особистісний ріст та позитивні зміни в житті кожного з учасників національної збірної на їх шляху реабілітації та успішної абілітації. В Україні Ігри Нескорених мають високе соціальне значення, адже вони започаткували засади спортивної реабілітації поранених ветеранів та військовослужбовців в Україні, тим самим змінив життя сотень ветеранів та їхніх родин.

Звертаючись до української збірної, очільниця Мінветеранів наголосила, що найголовніше все ж не спортивні результати, а донести усьому світу, що Україна нині боронить не лише свою свободу і незалежність, а й мир та спокій у Європі.

“Сьогодні я хочу побажати вам, шановні члени збірної, результативних тренувань та високих досягнень у спортивних змаганнях! До Invictus Games дуже потужна увага у світі. Вірю, що завдяки вам прапор України буде неодноразово піднятий та лунатиме наш гімн! Успіхів вам та звершень!”, – наголосила очільниця Мінветеранів.

Посол Німеччини в Україні Мартін Єгер розповів про підтримку його країною української збірної на “Іграх Нескорених” і пообіцяв вболівати за нашу команду.

“Ви їдете змагатися у незвичайних спортивних іграх. Бо у “Ігор Нескорених” особливий девіз – Нескорений. А ви – символ цього девізу. Всіх вас насамперед відрізняє величезна мужність і величезна воля. Ваша згуртованість і людська велич для всіх нас є взірцем. Ви є символом того, що відрізняє Україну. І ніхто не може бути кращим послом України у світі, ніж ви”, – наголосив Мартін Єгер.

Національна координаторка Ігор Нескорених в Україні Ілона Волошина у своєму слові зазначила, що за час існування в Україні проєкт розширив спортивні дисципліни, доступні для ветеранів, сприяв запуску державної системи спортивної реабілітації поранених військовослужбовців та ветеранів, змінив життя сотень ветеранів та їх родин. І цього року вперше на міжнародних змаганнях учасники змагатимуться в новій дисципліні – настільному тенісі.

Капітан збірної України на Invictus Games 2023 Олександр Маковей зазначив, що за весь час національного відбору та тренувань українські Інвіктуси відчували велику підтримку усієї організаційної команди, партнерів, Уряду, а також їхніх рідних та близьких.

“Я від імені команди хочу подякувати усім вам за ваш внесок в нашу підготовку. А також подякувати кожному учаснику команди за відданість, командний дух та стійкість! Invictus Games – це не просто спортивні змагання, наразі для нас це ще й майданчик, де ми можемо розповісти про те, що відбувається в Україні, просити про всебічну підтримку України й поділитись особистим досвідом з іншими націями. Україна дуже залежить від міжнародної підтримки, тому нам важливо продовжувати цю боротьбу всіма силами”, – наголосив Олександр Маковей.

Цьогорічні міжнародні змагання відбудуться у німецькому місті Дюссельдорф з 9 по 16 вересня. Наша збірна братиме участь у таких видах адаптивного спорту, як стрільба з луку, легка атлетика, велосипедний спорт, пауерліфтинг (жим лежачи), веслування на тренажерах, волейбол сидячи, плавання, настільний теніс, баскетбол на візках.

Тож Україну на Invictus Games 2023 представлятимуть:

Бондарчук Веніамін, Вознюк Назар, Лучків Павло, Гера Володимир, Дмитраш Максим, Дерман Ігор, Заріцький Микола, Товкис Володимир, Кірейонок Євгеній, Кобиляну Костянтин, Лагун Семен, Маковей Олександр, Молдун Іван, Полов’ян Дмитро, Пономарьов Олександр, Аліманова Ярина, Будько Олексанрд, Должок Олег, Зубов Максим, Мазніченко Вадим, Паєвська Юлія, Яроцький Богдан, Бородавка Віталій, Шевчук Юлія, Козак Дмитро.

Довідково:

Ігри Нескорених (Invictus Games), засновані Його Високістю герцогом Сассекським, Принцом Гаррі у 2014 році, – міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.

Україна вперше долучилась до Ігор Нескорених у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто, Канада, а у 2018 році – в австралійському Сіднеї. У травні 2020 року міжнародні змагання мали відбутися у нідерландському місті Гаага, проте у зв’язку з карантинними обмеженнями, викликаними COVID-19, вони були перенесені на 2022 рік. Зокрема, українська збірна у складі 19 спортсменів взяла участь в Іграх Нескорених 2022, які відбулися у місті Гаага та виборола 16 медалей в індивідуальних видах спорту.

29-30 квітня у Львові відбулися Всеукраїнські змагання  “Ігри Нескорених”. Цей відбір до національної збірної команди став наймасштабнішим за всі роки: 2 змагальні дні, 4 локації, 9 видів спорту та 202 Захисники й Захисниці України – ветерани війни та військові, які зазнали травм внаслідок бойових дій (із них 8 жінок).

За матеріалами Міністерства у справах ветеранів України

Фото: пресслужба НГУ

Перейти до вмісту