У Харкові з’явилась вулиця на честь видатного художника — гвардійця - НГУ

У Харкові вулицю Тургенівську перейменували на честь нацгвардійця 5-ї Слобожанської бригади Антона Дербілова.

Цю вуличку у центрі міста скульптор Антон та його дружина Катерина вважали однієї з найцікавіших. Тепер Катерина приходить на вулицю, яка носить ім’я  Антона Дербілова, щоб знову бути з чоловіком.

«Ми просто гуляли після роботи вечірнім Харковом, шукали, де в нас є цікаві вулички. Ця нам сподобалася», – розповідає Катерина Дербілова про вулицю, якою до повномасштабної війни разом з Антоном вони часто гуляли. Тепер жінка сама приходить сюди, аби у спогадах помандрувати разом. 

У перші дні російського вторгнення Антон Дербілов добровольцем пішов захищати Батьківщину. Антон брав участь у обороні Харкова, деокупації Балаклії, але на превеликий жаль навесні 2023 року загинув від отриманих поранень під Кремінною на Луганщині.

«Я пишаюсь своїм татом. Я його дуже сильно люблю. Це для мене єдиний найкращий вчитель і духовний наставник», – наголошує донька Антона Дербілова – Софія.

До повномасштабного російського вторгнення Антон Дербілов разом із дружиною Катериною працювали у своїй студії Sirko Toys. Серед їхньої спадщини – мініатюрні козаки армії Хмельницького, олов’яні солдатики, інші скульптурки, бюсти гетьманів та полководців України та інших країн.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту