У Харкові погасили поштові марки на честь річниці деокупації Слобожанщини - НГУ

У Харкові генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський разом з очільником області Олегом Синєгубовим презентували поштовий блок «Міста Героїв. Харківщина», до якого входять марки присвячені деокупованим містам Балаклії, Ізюму, Куп’янську, а також Харкову. На захід було запрошено представників Національної гвардії України, які брали участь у Слобожанському контрнаступі. Погасили марку на площі Свободи, неподалік зруйнованої будівлі Харківської ОДА. 

«Хочу подякувати Укрпошті, що започаткувала таку ініціативу. Це історія наших героїв, військових, які дійсно на початку стримали ворога на Харківщині. А після того блискуче звільнили майже всю територію нашої області. Звичайно, ми пригадуємо ті миті підняття прапорів на звільненій українській території й дуже важливо, щоб ця історія була зафіксована, щоб вся Європа бачила успіх наших героїв», – зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

У погашенні марок взяли участь нацгвардійці 1 стрілецького батальйону 5 Слобожанської бригади, які звільняли Харківщину під час осіннього контрнаступу і підіймали український стяг над звільненим Ізюмом.

«Слобожанський контрнаступ розпочався зі звільнення Балаклії, що відображено на одній з поштових марок, на той момент це місто було важливим стратегічним вузлом і посприяло подальшій деокупації Куп’янська та Ізюма, під час звільнення якого, на трубі приладобудівного заводу заввишки 150 метрів, ми підійняли прапор України», – розповів офіцер 5 Слобожанської бригади з позивним Бур.

Офіцер 5 Слобожанської бригади Бона пройшов суворі випробування Балаклією та Кремінною. Починав з кулеметника, працював у складі ДРГ, брав участь у звільненні Ізюм. Він також долучився до урочистого заходу.

«Це була дуже важлива та продумана операція, бо російські загарбники були впевнені у своїй майбутній перемозі. На марках зображено підняття державного прапора над кожним звільненим містом. Марка де зображена стела на в’їзді в місто Ізюм для нас символічна, бо наш батальйон пробув там після деокупації ще близько чотирьох з половиною місяців. Силами оборони України ми відбили Харківщину і продовжуємо йти вперед до перемоги», – розповів офіцер з позивним Бона.

За словами керівника Укрпошти, сьогодні випущено марки з зображенням Харкова, Куп’янська, Ізюма та Балаклії. Ескізи поштового випуску розробила українська креативна агенція, тираж поштового блоку становить 75 тисяч примірників. «Міста героїв» – це одна з найуспішніших і найулюбленіших марок серед населення.

«Кожна з цих марок презентуєтьсязавждисамебезпосередньо в тому місті, якому вона присвячена. Марки продаються на територіївсієїкраїни. При створенні марок ми намагалисявикористатитііміджі,якізнайомі для людей це фото військових, репортажі таісторії. Любов людей не можнапідробити й той факт, що в Києві за півторигодини марки булирозкупленісвідчить про те, щозображення марок булипідібранівдало», – зауважив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Також до поштової марки випущено конверт «Перший день» та 4 художні листівки, на одній з яких зображено військовослужбовця 3 бригади оперативного призначення «Спартан» Максима Балуту, який в перші дні війни збив російський дозвуковий штурмовий літак Су-25. Пізніше бійцями Нацгвардії пілота цього літака було затримано.

«Нацгвардійці бригади «Спартан» з перших днів війни захищали Харків і Харківську область. Брали участь у Слобожанському контрнаступі й звільняли населені пункти Харківщини. Наразі військовослужбовці виконують бойові завдання на Запорізькому напрямку, в тому числі й Максим Балута, завдяки точному пострілу якого 6 березня 2022 року було збито перший ворожий літак Су-25, який ніс загрозу життю та здоров’ю нашим громадянам. Я хочу подякувати всім причетним до цього заходу, тому що такими подіями ми вписуємо в історію подвиги наших захисників та захисниць», – зазначив т.в.о. першого заступника командира бригади «Спартан» – начальник штабу  підполковник Олександр Майор.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту