У Харкові діють нічні блокпости Нацгвардії - НГУ
Гвардійці охороняють спокій та безпеку харків’ян під час комендантської години. Правоохоронці несуть службу на численних тимчасових блокпостах, які розташовані на важливих транспортних артеріях Харкова.
Нацгвардійці заступають на блокпости, коли над Харковом спускається ніч. Основна їхня місія – недопущення правопорушень у комендантську годину.
Таких тимчасових блокпостів близько сорока. Вони розташовані там, де є найбільший трафік машин. За період несення служби було затримано 60 осіб: 49 – за порушення комендантської години, 9 — за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, 2 — за мародерство та одна особа за незаконне переміщення наркотичних засобів”, – пояснив гвардієць Дмитро.
Комендантська година — вимушений захід безпеки і мають бути вагомі причини його порушення. Вона застосовується під час воєнного стану та покликана мінімізувати чисельність жертв серед цивільного населення від авіаційних, ракетних та артилерійських обстрілів.
Після 21.00 години до 6.00 краще не порушувати комендантську годину. Якщо затримались на роботі, то потрібно мати із собою всі документи на траспортний засіб, а також документи, що підтверджують їх особу та громадянство. Та ще хотів додати, що користуватись відеореєстраторами та телефонами при перетині блокпосту заборонено”, – порадив гвардієць Артем.
Нерідко гвардійці спиняють правопорушення, які вчиняються неподалік від місць несення служби.
Чуємо – щось стукнуло неподалік. Ми перевірили, а там жінка намагалася проникнути в магазин. Спочатку казала, що води хотіла взяти, потім призналась, що її цікавила пляшка пива. Ми передали її представникам поліції”, – розповів гвардієць Михайло.
Гвардійці також додають, що тісно співпрацюють не лише зі співробітниками поліції, але й з військовою службою правопорядку.
Перейти до вмісту