У Черкасах нацгвардійці провели «Урок мужності» для учнів місцевої школи - НГУ

Військовослужбовці розповіли учням про історію створення Нацгвардії та про те як Сили оборони України змінилися за роки війни. Під час спілкування гвардійці поділилися своїм бойовим досвідом з молодшим поколінням та заохочували їх вступати на навчання до Національної академії Національної гвардії України.

Особливим етапом став тренінг з тактичної медицини, під час якого діти вчились надавати першу домедичну допомогу. Вони ознайомилися з основними навичками застосування тампонади, накладання пов’язок та турнікетів. Ця практична частина уроку дозволила учням краще зрозуміти алгоритм дій в екстремальних ситуаціях та способи надання допомоги пораненим.

Окрім цього учні із зацікавленістю слухали розповіді військових, ставили питання, а також навчилися збирати та розбирати зброю.

«Такі заходи потрібно проводити частіше у школах, дітям цікаво спостерігати та навчатися чомусь новому», – ділиться враженням одна з учениць.

Одним із найцікавіших етапів зустрічі школярів із представниками Нацгвардії стала зустріч зі службовими собаками. Представники кінологічного взводу провели свій показовий виступ під час якого службові собаки демонстрували елементи послуху, пошук вибухівки (на даному етапі навчання це елемент іграшки із запахозамінником) та затримання умовного злочинця.

Під час заняття учням розповіли про методику тренування та процес догляду за собаками.

«Навчання собаки розпочинається з гри, на початку ставиться улюблена іграшка, далі підкладається частина іграшки, потім частина іграшки із запахозамінниками, а кінцевим етапом є зброя, боєприпаси або навіть наркотичні речовини. Коли кінолог бачить, що собака добре здійснює обшук тоді іграшка забирається», – розповідає начальник кінологічної групи майор Андрій Алексеєв.

Наприкінці зустрічі школярі мали нагоду спробувати себе в ролі кінологів. Вони давали команди чотирилапим помічникам та спостерігали за їх виконанням. Учні побачили, наскільки важливі завдання виконують службові собаки під час охорони громадського порядку.

Такі заходи допомагають учням отримати більше інформації про військову справу та заохочують долучитися до Сил оборони України.

Відділення інформації і комунікації Північного Київського ТУ

Перейти до вмісту