«Треба все раціонально досліджувати, аби якісно нищити ворога», – слов’янський аеророзвідник Діджей - НГУ

Гвардійцю на псевдо Діджей — 34 роки. Мобілізувався під час повномасштабного вторгнення росії в Україну у лютому минулого року. Нині він служить аеророзвідником у 15-му Слов’янському полку.

«Як тільки почалася війна (повномасштабне вторгнення), я одразу вирішив йти до армії. Позивний обрав собі, через те, що працював декілька років діджеєм. А через те, що маю дві вищі освіти, одна з яких пов’язана IT-технологіями, потрапив до підрозділу з аеророзвідки, — розповідає гвардієць Діджей. Професії військового теж віддався «на всі 100». — Під час перших боїв відчув такий стан як «тунельний зір». Це стан, коли йде дуже високий викид адреналіну, ти дуже-дуже зосереджуєшся, нічого не помічаєш, от прямо дивишся, бо там бій йде, ти туди стріляєш, — усе. Половину бою я не пам’ятав. Мені розказували потім побратими мої».

Гвардієць Діджей отримав спеціальну підготовку аеророзвідника. Він володіє навичками роботи з розвідувальним обладнанням, знає основи навігації та розпізнавання цілей. Його завданням є збирати інформацію про рух ворожих сил, розташування об’єктів. Кожна місія вимагає від нього концентрації, точності та вміння швидко реагувати на зміни ситуації. Його завдання полягає не лише у зборі інформації, але й у передачі її оперативному штабу та командуванню полку для подальшого аналізу та планування військових операцій.

«Найважче в роботі аеророзвідника — виявити місце, з якого ми будемо спостерігати за ворогом. Командир дає визначені координати, а ми вже повинні подивитися місце, звідки будемо непомітно запускати дрони. У росіян дрони небезпечніші, ніж в нас. У першу чергу, це їхні «Орлани». Розвідка у них також працює швидко, ворога не можна недооцінювати», — наголошує військовий. Він, у свою чергу, також позитивно відгукується про ефективність квадрокоптерів DJI Mavic 3.

 

«Дрони — це наші очі, без них не буде коректної роботи артилерії. Треба все раціонально досліджувати, аби якісно знищити ворога. — каже Ді-джей. Він додає, Моє рідне місто Ізюм було в окупації, будинок батька частково зруйнований, тому моя мрія, щоб країна відбудувалася та війна скоріше закінчилася».

Гвардійці 15 Слов’янського полку НГУ входять до складу Сил Оборони України. Вони мужньо та професійно нищать російських окупантів на східних теренах з 2014 року.

 

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту