Трастовий Фонд НАТО з медичної реабілітації в Україні підтримав освітню програму для 240 фахівців закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МВС - НГУ

У рамках ініціатив Імплементаційної Угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання про реалізацію співпраці у сфері медичної реабілітації Трастовим Фондом НАТО з медичної реабілітації в Україні протягом січня – березня 2023 року підтримано реалізацію освітньої програми для 240 фахівців системи МВС.

В умовах розв’язання повномасштабної війни російської федерації проти України більшість з нас проводить велику частину свого життя на роботі. Втім часто робота є теж стресом – в окремих професіях і за певних умов цей стрес може бути великим та виснажливим. Професійний стрес у поєднанні з іншими факторами, особливо під час війни, може вести до професійного вигорання – психологічного стану, пов’язаного з відчуттям емоційного виснаження, втрати ентузіазму щодо праці, розвитком негативного сприйняття своєї роботи.

Війна є великим стресом і випробуванням – ми всі потребуємо і на індивідуальному, і на національному рівні зміцнити нашу стресостійкість, щоб вистояти та перемогти. Саме тому, в умовах війни, важливою є мобілізація фахівців сфери охорони психічного здоров’я.

Ми усвідомлюємо, що для окремих людей випробування можуть бути особливо великими – переживання психотравмуючих подій, болісних втрат, вимушеного переселення, поранень та інших випробувань можуть бути значним випробуванням, перед лицем якого людина не повинна залишатися самотньою в таких ситуаціях. Дуже важлива чутлива та компетентна психологічна допомога, заснована на сучасних доказових підходах.

Фронт психологічної підтримки дуже важливий!

Завдяки зусиллям Агенції НАТО з підтримки та постачання (NSPA), за участі Департаменту охорони здоров’я та реабілітації МВС України, на базі Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (м. Львів) 20 лютого 2023 року розпочато тренінги «Психологічна допомога та реабілітація з використанням сучасних доказових підходів когнітивно-поведінкової терапії» для 240 фахівців зі сфери охорони психічного здоров’я закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, а також закладів охорони здоров’я, закладів освіти управлінь, відділів психологічного забезпечення Національної гвардії України, Національної поліції України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Заняття проводяться у форматі онлайн акредитованими терапевтами, супервізорами та викладачами методу когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) і триватимуть до 31 березня 2023 року. 

КПТ має ефективну модель короткотермінового консультування і може бути ефективно застосованою. Практичність, простота і мінімалізм – війна не час для довгих роздумів. Мета навчання – опанування фахівцями у короткі терміни техніками КПТ та моделлю їхнього безпечного й ефективного застосування у повсякденному житті.

Перейти до вмісту