«Там лобові атаки та закидання солдатами РФ» — інтерв’ю з командиром 4 бригади оперативного призначення Нацгвардії України (ВІДЕО) - НГУ

Артем Ілюхін –  командир бригади, яка наразі боронить Бахмут. Місто — основна ціль росіян, їхній спосіб просуватись на сході, можливість перебити основні лінії постачання українського війська та зайняти найвигідніші висоти. За Бахмут понад чотири місяці точаться жорстокі бої.

«Чим більше ми знищимо росіян там, тим менше вони зможуть залучити солдатів для краще спланованих операцій», — каже Ілюхін.

Рушійною силою росіян під Бахмутом є найманці ПВК «Вагнер». Вони здебільшого краще підготовлені, аніж інші російські солдати, та можуть самостійно приймати рішення — це теж є їхньою перевагою над військовими РФ. Четверта бригада оперативного призначення брала ув’язнених-вагнерівців у полон.

«Їх обмежують у спілкуванні з місцевими, з підрозділами, які зазнавали втрат та мають загиблих, аби вони не думали», — каже Ілюхін.

Облік втрат серед ув’язнених росіяни не ведуть. Як і не вели серед мобілізованих в окупованій Луганській області, розповідає гвардієць. Ілюхін воює з 2014 року і перший його бій був у Луганському аеропорту. А потім — Дебальцеве, Мар’їнка, Маріуполь. У перші дні повномасштабного вторгнення він захищав летовище у Гостомелі.

Про оборону Бахмуту, тактику росіян на сході України та про знищення літака «Мрія» — в інтерв’ю з командиром 4 бригади оперативного призначення Нацгвардії України ім. Героя України Сергія Михальчука Артемом Ілюхіним.

Перейти до вмісту