Столичні гвардійці-хіміки провели заняття для школярів - НГУ

На запрошення управління спеціалізованої школи № 202 досвідчені гвардійці-хіміки РХБЗ взводу 27 Печерської бригади провели заняття з радіохімічної безпеки та захисту зі столичними школярами.

Основними темами на сьогодні був захист від наслідків зброї масового ураження або надзвичайних ситуацій. Військові надали учням багато цікавої інформації та розвінчали міфи про небезпечні гази, речовини, а також радіацію.

«Радіація – це не щось містичне. Вона є всюди й часто дуже поруч. Але, зазвичай, ми про це навіть не здогадуємось. Візьмем до уваги калій. Цей хімічний елемент міститься у багатьох сполуках і він є радіоактивним. Як ми знаємо банани багаті калієм, тому їх радіоактивність вища за людську. Через це, іноді використовується така цікава несистемна одиниця як «банановий еквівалент», який відповідає кількості радіації, що отримує людина, з’ївши один банан. Згідно з цим «еквівалентом», смертельна доза радіації для людини рівняється ста мільйонам з’їдених бананів. Не треба боятись радіації, якщо не сталось надзвичайної ситуації, головне вміти її виявляти та максимально захиститись від неї, якщо того потребують обставини», – запевняє школярів гвардієць на псевдо Студент.

Дякуємо за активну аудиторію та шалений інтерактив. Маємо за честь проводити просвітницьку діяльність для наших маленьких українців.

Перейти до вмісту