Сьогодні інженерні війська відзначають професійне свято (ВІДЕО) - НГУ

Інженерні підрозділи Національної гвардії є невід’ємною частиною Сил оборони України. Вони шукають і знешкоджують вибухові пристрої, наводять переправи й забезпечують побратимів необхідною інженерною підтримкою як у тилу, так і на передовій. Гвардійці допомагають розміновувати визволені території, щоб на звільнену землю повернулося безпечне життя. 

Гвардійці Франківщини вітають побратимів з днем інженерних військ і бажають Перемоги. Спільно ми відвоюємо і відбудуємо нашу Батьківщину.  

В День інженерних військ України сапери Центрального ОТО розповіли про свою роботу:

Гвардійці беруть активну участь у поверненні до мирного життя на звільнених територіях, забезпечуючи їх розмінування. Усього від початку квітня спільно із спеціалістами Державної спеціальної служби транспорту на території Криворізького району, Зеленодольської та Апостолівської громад, а також поблизу нещодавно звільнених від російської окупації населених пунктів Бериславського району, що на Херсонщині, обстежено понад 200 гектарів землі.

Усього за півроку спільними групами розмінування Криворізької бригади Національної гвардії України та ДССТ на території Криворізького та Бериславського районів було виявлено та знешкоджено майже 3200 вибухонебезпечних елементів.

Від початку липня, під час обстеження визначених територій гвардійськими саперами виявлено на знешкоджено 1709 вибухонебезпечних елементів:  некерованих реактивних снарядів реактивної системи залпового вогню «Ураган», «Торнадо-С», протипіхотних та протитанкових мін різної дії, гранатометних пострілів, артилерійських снарядів та підривників різного типу.

Окрім цього, під час обстеження ділянок в Бериславському районі було виявлено і зразки новітньої зброї російського виробництва – протитанкову кумулятивну міну ПТКМ-1Р, представлену лише наприкінці 2021 року. Цей снаряд вражає ціль зверху та має радіус ураження до 100 метрів. При наближенні техніки сейсмічний датчик дає команду на відстріл бойового елемента.

Під час відступу на Херсонщині російські війська намагаються залишити якнайбільше смертельних пасток для місцевих мешканців, тому заміновують населені пункти та розставляють розтяжки у будинках людей і на своїх колишніх позиціях.

Перейти до вмісту