“Смерть з повітря” для ворога: робота аеророзвідників бригади “Червона Калина” (ВІДЕО) - НГУ

«Смерть з повітря» – так свою роботу називають бійці-аеророзвідники та пілоти FPV-дронів бригади “Червона Калина” Національної гвардії України. Бійці бригади воюють на запорізькому напрямку і безпілотники є одними з найефективніших інструментів для швидкого і точного знищення ворога. Захисники розповідають, щоб бити окупанта, треба постійно вдосконалювати власні навички й техніку.

«Національна гвардія України дуже ретельно ставиться до навчання і тренування операторів безпілотних літальних апаратів. Ми залучаємо професійних інструкторів з бойовим досвідом. Навчаємо операторів згідно з сучасними вимогами й технічними характеристиками нової техніки. Після базового навчання оператори постійно вдосконалюють набуті навички й оновлюють знання, адже технології невпинно розвиваються і ми не можемо відставати. Комплексна програма підготовки дає свої результати. Підрозділи ударних БПЛА Нацгвардії завдають величезних втрат ворогу, сковують його дії на полі бою і не дозволяють рухатися вперед», – зазначає речник бригади «Червона Калина» майор Микола Коваль.

Безпілотники для цього завдання підходять найкраще. По-перше, вони дозволяють бачити ситуацію на полі бою в режимі реального часу і відповідно координувати дії підрозділу. По-друге, вони дозволяють швидко і точно вражати живу силу та засоби противника. По-третє, і це дуже важливо, використання БПЛА дозволяє зберігати життя і здоров’я наших захисників. Краще втратити дрон, котрий можна замінити, аніж втратити мотивованого і досвідченого військовослужбовця.

«Це окупанти прийшли до нас додому, а не ми до них. Тому ми будь-якими методами маємо їх випровадити. Ви ж бачите, що вони роблять з нашими містами й з мирними жителями», –  каже командир взводу аеророзвідки «Червоної Калини» на позивний Балу.

Нещодавно гвардійці «Червоної калини» відбили чергову атаку росіян. Спостереження з неба їм у цьому дуже допомогло, адже дозволило побачити ворожу групу штурмовиків ще до того, як вони підійшли до наших позицій і відповідно відреагувати.      

Детальніше про бойову роботу підрозділів ударних БПЛА «Червоної калини», а також про те, які звірства окупантів бачать оператори дронів у прямому ефірі дивіться у сюжеті 5-го каналу:

Перейти до вмісту