Слобожанські гвардійці показали, як облаштовують нові позиції на півночі Харківщини - НГУ

Українські захисники готові не лише до зустрічі з російською піхотою, але з холодами та опадами характерними для пізньої осені та зими. Гвардійці намагаються підтримувати фортифікаційні споруди у належному стані. Самі ж укріплення — замасковані та компактні.

“У нас є один бетонний блок, тобто “капсуль” [споруда для оборони та проживання особового складу]. Маємо позиції й, щоб самим стріляти, і вести вогонь з техніки. Загалом всі позиції на цій ділянці ми облаштовували самотужки”, — розповідає гвардієць Руслан. Він відповідає за декілька подібних об’єктів, і його підлеглі подбали також і про належні побутові умови. — Стосовно побуту: їдальня, туалет, душ — усе вкопано, і все задля безпеки знаходиться у землі. Ми готові до зими, забезпечені усіма матеріалами, зимовим одягом та взуттям, буржуйками. Дрова на вимогу підвозяться. Стосовно харчування: людям привозять вже готові обіди, все свіже та гаряче. На місці, аби себе побалувати можемо зробити собі чаю чи посмажити картоплю”.
Більшість особового складу на цьому спостережному посту мобілізовані. Прагнуть просуватися, рухатися вперед. Бійці переконані, що готові виконувати завдання на всі 100%, налаштовані позитивно, адже вони пройшли належний військовий вишкіл.
 
“Служу з червня, був призваний за мобілізацією. Попередньо пройшли бойове злагодження, познайомилися з побратимами, займалися тактикою, тактичною медициною, пройшли стрільби. Практично усі мали гарні результати. Навчилися довіряти один одному. Довіра — один з найголовніших факторів на війні. Бо, по суті, ми відповідаємо за життя один одного”, — пояснює Сергій. Він за цивільним фахом є інженером газового обладнання, корінний харків’янин, Каже, що для нього було дуже важливо стати на захист свого міста, де мешкає його родина.
Нагадаємо, українські захисники та представники інших військових формувань продовжують будувати укріплення на звільнених територіях Харківщини. Мережа спостережних постів нацгвардійців покликана мінімізувати потенційні вразливості сектору безпеки та оборони у разі повторних спроб реваншу російських окупантів. Завдання гвардійців полягає у спостереженні за тактичною обстановкою та знищенні малих груп живої сили та техніки противника.
Перейти до вмісту