Сержанти Нацгвардії пройшли курс з міжнародних навчань - НГУ

Нещодавно сержанти рівненського підрозділу Національної гвардії спільно з побратимами з інших підрозділів Сил оборони України пройшли курси головних сержантів взводів і рот згідно зі стандартами НАТО в одній з європейських країн.

Впродовж п’яти тижнів навчань українські військовослужбовці вдосконалювали теоретичні й практичні навички з лідерства, гуманітарного права та порядку управління підрозділами. Сержанти відпрацьовували тактико-спеціальну і тактичну підготовку, відточували навички з тактичної медицини, вогневої підготовки та орієнтування на місцевості. Наприкінці курсу на учасників навчань чекали кількаденні польові виходи.

«Це дуже актуальний і корисний курс. Заняття адаптовані до викликів сьогодення. Під час курсу ми вдосконалювали навички роботи з сучасним бойовим озброєнням: переносними зенітно-ракетними комплексами, сучасними кулеметами й автоматичними гвинтівками, а також гранатометами. Крім того, ми працювали з безпілотними літальними апаратами, системою радіоелектронної боротьби, системами протиповітряної оборони й приладами нічного бачення», – розповідає старший сержант НГУ Сергій.

За словами гвардійця, головним акцентом цього курсу були практичні відпрацювання з тактичної підготовки. 

«Кожне теоретичне заняття закріплюється на практиці. Наприклад, вогнева підготовка. Спочатку ми вивчали технічні особливості озброєння, механізм і принципи їхньої роботи. Тоді була робота на симуляторах і вже завершальний етап – це бойова стрільба. Також були заняття з топографії де ми відпрацьовували стратегічне планування розташування відділення і тактику під час оборонних і наступальних дій. Вкрай важливою стала й тактична медицина. Ми активно практикували надання само- і взаємодопомоги військовослужбовцям на полі бою», – додає гвардієць.

Військовослужбовці Нацгвардії вважають, що сьогодні вкрай необхідно постійно вдосконалювати практичні навички, експериментувати, імпровізувати й постійно впроваджувати нові рішення. Ворог не стоїть на місці й не можна допустити, щоб він випереджав нас за рівнем розвитку технологій і вміннями їх застосовувати.

«Ці навчання були дуже корисними для мене. Це був своєрідний обмін досвідом між іноземними інструкторами та військовослужбовцями Сил оборони України. Ми разом аналізували сучасну тактику ведення бойових дій. Під час такої великої війни, як сьогодні, технології змінюються й розвиваються особливо швидко. Ми повинні не просто розумітися і володіти навичками роботи, але і вміти пояснити нашим побратимам. Дуже важливо, щоб досвід і знання, що ми здобули, ми могли передавати далі. Окрім того, корисними стали заняття з організації бою в урбанізованій місцевості. Після повернення у підрозділ обов’язково поділюся досвідом зі своїм особовим складом», – підсумовує гвардієць Сергій.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту