Секрети ефективного відновлення морально-психологічного стану військовослужбовців - НГУ

Психологічна декомпресія є невід’ємною частиною відновлення після кожного повернення воїнів 11 бригади ім. М. Грушевського Південного ОТО НГУ з району проведення бойових дій.

З метою забезпечення комфортного повернення до звичайних умов життя та профілактики виникнення ПТСР, психологи бригади організовують заходи, спрямовані на діагностику військовослужбовців, психологічне розвантаження, отримання ресурсу та навичок, які дозволять бійцям самостійно корелювати свій психологічний стан.

“Для того, щоб триденна програма була цікава та насичена, ми прикладаємо максимум зусиль із залучення спонсорів та волонтерів, які завжди готові підтримати військових”, – зазначив офіцер-психолог військової частини.

Перший день декомпресії присвячений важливості усвідомлення пережитих подій та вивільнення накопичених емоцій. Після обговорення при проведенні дебрифінгу того, що відбувалося під час виконання завдань, військові відправились до Одеського Лунапарку. Працівники Лунапарку з радістю прийняли захисників, а наприкінці зустрічі організатори пригостили гвардійців смаколиками.

Офіцер-психолог зазначає:

“Під час планування заходів з декомпресії ми орієнтувались на те, щоб досягти певного терапевтичного ефекту від заходу. Ми намагались організувати заняття та розважальні заходи так, щоб у хлопців була змога позбутись негативних проявів, навчатись нових навичок стабілізації власних станів та отримати ресурс”.

Другий день почався з заходів психоедукації, а саме з пояснення бійцям виникнення реакцій під впливом стресу та навчання вправам саморегуляції. Щоб підтримати фізичну форму, позбавитись м’язових блоків, бійцям було запропоновано відвідати спортивний клуб «Піранья», де тренер Володимир Шевченко провів тренування з основ кікбоксингу. В другій половині дня з гвардійцями було проведено заняття з арт – терапії, з метою стабілізації внутрішнього стану.

На початку третього дня розпочалися вправи з тілесноорієнтованої терапії.

“Гвардійці вчились відчувати власне тіло, розпізнавати його сигнали, ефективно розслаблятись. Для того, щоб наповнитися позитивними емоціями військових –  Одеський Зоопарк, Будинок єнотів та Одеський іподром запросили захисників відвідати їх тварин. То ж, розділившись на групи за бажанням, бійці насолоджувались тактильними відчуттями від спілкування з єнотами, спортивним азартом під час змагань з кінного спорту, годуванням коней та інших тварин зоопарку”, – роз’яснює офіцер-психолог.

Після завершення бійці охоче надали фідбек, щиро та емоційно поділилися відчуттями і враженнями, а також дякували за чергову організацію заходів й безпосередню участь в них.

“Мені дуже сподобалось, те, як ми провели ці три дні. Ми, як завжди, отримали багато корисної інформації, з приводу нашого внутрішнього стану, а також відпочили від важких думок, перезавантажились. Дякуємо нашим психологам, що турбуються про нас”, – зазначає один з гвардійців.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту