Розвідка Нацгвардії виявила майже 500 цілей противника - НГУ

Протягом минулого тижня підрозділи розвідки Національної гвардії України виявили 485 цілей противника.

 

Про це у четвер, 7 липня, під час брифінгу в Media Center Ukraine – Укрінформ заявив начальник оперативного управління штабу Головного управління Національної гвардії України генерал-майор Олексій Надточий.

 

«Підрозділи розвідки виявили 485 цілей противника. З них спостережними постами – 157, розрахунками безпілотних авіаційних комплексів – 328», – сказав він.

 

Крім цього, за словами Олексія Надточого авіаційні бази НГУ за тиждень здійснили для вогневого ураження противника 21 вертольотовиліт, аеромедична евакуація – 7 вертольотовильотів, транспортні перевезення – 5 вертольотовильотів.

 

Групами розмінування виявлено вже понад 14000 артилерійських та інженерних боєприпасів. Водолазні групи продовжують розмінування та обстеження русла річки Дніпро. За тиждень обстежено 7,5 км. Розміновано 1 міст та виявлено 21 протитанкову міну. Всього з початку робот водолазними групами виявлено і піднято 2 вертольоти, 2 бойові броньовані машини, 3 бойові машини піхоти, 6 бойових машин десанту, екскаватор, 13 протитанкових мін.

 

Продовжується виконання бойових завдань з охорони та оборони визначених Кабінетом Міністрів України 307 важливих державних об’єктів, 95 об’єктів регіонального та місцевого значення, 117 об’єктів дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав.

 

Триває несення служби на блокпостах на всій території України у цілодобовому режимі, завдання виконуються на 190 блокпостах, що дає змогу оперативно виявляти порушників, вилучати зброю, протидіяти діяльності диверсійно-розвідувальних груп противника. Так з початку військової агресії російської федерації під час виконання завдань підтримання правового режиму воєнного стану гвардійці затримали і передали співробітникам СБУ 354 особи за підозрою у причетності до диверсійно розвідувальних груп, понад 16 000 громадян – за вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень.

 

Військовослужбовці НГУ тісно співпрацюють з волонтерськими та благодійними організаціями, зокрема щодо надання допомоги у доставленні вантажів із благодійною і гуманітарною допомогою громадянам, що її потребують.

 

«Цього тижня гвардійці допомогли доставити продукти харчування, медикаменти та предмети першої необхідності багатодітним сім’ям та громадянам у населених пунктах у Миколаївській області. Також на минулому тижні відбувся масштабний обмін військовополоненими. Їм наразі продовжується надання кваліфікованої медичної допомоги, проводяться необхідні заходи для повернення наших воїнів до нормального життя, з ними також працюють психологи», – зазначив Олексій Надточий.

 

За мужність, відвагу та героїзм виявлені під час виконання завдань з відсічі повномасштабної агресії нагороджено 2510 військовослужбовців Нацгвардії, 17 військовослужбовців відзначені найвищою нагородою – званням Герой України, 10 з них – посмертно.

 

Національна гвардія України продовжує виконувати бойові завдання в межах визначених угрупувань військ Збройних сил України. Сили і засоби НГУ також вживають заходи щодо посилення охорони і оборони визначених об’єктів критичної інфраструктури.

 

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту