Родинам загиблих гвардійців вручили державні нагороди - НГУ

У Вінниці родинам загиблих воїнів Національної гвардії України вручили державні нагороди. Посмертні відзнаки гвардійців передали дітям, дружинам і батькам загиблих героїв.

Голова обласної військової адміністрації Сергій Борзов та командування військових частин вручили родинам ордени «За мужність» III ступеня посмертно.

«Люта війна забирає життя наших Героїв. Вони повертаються в рідні домівки «на щиті», власним життям заплативши за наше з вами право жити у вільній і незалежній Україні. Цьому подвигу немає ціни. Кожне життя – безцінне! Але є людська вдячність і визнання», – зазначив очільник області.

«Втрата кожного воїна – це дуже великий біль для нас та нашої країни. Кожен захисник – це достойний син своєї країни. Хочу ще раз подякувати кожному та кожній хто тут сидить. За ваших батьків, синів та чоловіків, які з гідністю і честю виконали свій військовий обов’язок. На превеликий жаль посмертно. Вічна слава героям!», – підкреслив підполковник Сергій Соловей.

У Мукачево медаль «За військову службу Україні» передали дружині Дмитра Мазного, загиблого оборонця Маріуполя. Дмитро вступив до лав «Азову» у 2014 році. Хлопець воював в одній з найгарячіших точок того часу – селище Широкине. Згодом Дмитро звільнився та на початку повномасшабного вторгнення він повернувся в підрозділ і став кулеметником.

«Він був справжнім патріотом і не міг залишатись осторонь у той час, коли рідному місту і всій Україні загрожувала небезпека. Він мав бойовий досвід і хотів разом зі своїм підрозділом відбивати наступ ворога», – згадує вдова нацгвардійця Оксана Смирнова.

Декілька місяців Дмитро воював в оточеному Маріуполі, до останнього обороняв «Азовсталь». Під час одного з боїв отримав поранення не сумісні з життям.

«Прийміть щирі співчуття і слова подяки. Ваш чоловік віддав найцінніше, що є в кожної людини – своє життя заради свободи кожного українця і всієї Батьківщини. Неможливо описати словами ту вдячність і повагу, яку ми висловлюємо кожному українському воїну», – зазначив Едгар Токар.

Військовослужбовці Національної гвардії України беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх рубежах і напрямках, де ведуться бойові дії.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту