“Роби якісно! Інакше повернешся знов”: історія гвардійця Дуная (ВІДЕО) - НГУ

Гвардієць Дунай розповів як з моряка перетворився на зв’язківця та за що воює.

На момент початку повномасштабного вторгнення Дунай був у рейсі. Щойно повернувся — пішов добровольцем до військкомату та з моряка перетворився на зв’язківця. Уродженець Ізмаїлу наразі боронить Україну на Донбасі.

“Повернувся я 5 квітня, 12 квітня вже вступив до Національної гвардії. У військкоматі сказали, що моряки тоді були не потрібні. Поцікавились, що я ще вмію. Сказав, що зв’язок моє хобі. Займався радіоспортом. Так став зв’язківцем”, — говорить Дунай.

У січні гвардієць потрапив на Донбас. Найбільше роботи, каже, коли підрозділи заходять на передову, або повертаються з неї.

“Моє завдання забезпечити стабільний і якісний зв’язок між підрозділами під час виконання бойового завдання. Ми встановлюємо та демонтуємо наше обладнання. І якщо тебе помітили — починають стріляти. Хочеться зробити все якнайшвидше, але кажеш собі: Роби якісно! Інакше повернешся знов“, — пояснює Дунай.

Ще одне з його завдань — навчати бійців зв’язком користуватись. Завдання не з простих: є дуже багато нюансів та тонкощів використання складної техніки.

Родина Дуная підтримує його вибір. Його молодший брат також на фронті, а дружина є волонтеркою та інструкторкою з тактичної медицини. Гвардієць мріє звільнити від російських окупантів не лише сушу, але й море.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту