Нацгвардієць Сергій Позняк взяв участь у всеукраїнському форумі підприємців 2023 Forbes Ukraine - НГУ

Днями у столиці пройшов Форум підприємців 2023 від Forbes Ukraine за участю власників провідних бізнесів та військових ветеранів.

За словами організаторів ідея проведення івенту полягала в тому, щоб допомогти власникам бізнесів в Україні дізнатися про історії та робочі кейси великих компаній під час війни, можливості залучення міжнародних інвестицій та масштабування своїх підприємств, а також активно підтримати українських ветеранів, які повернулися з передової та пройшли реабілітацію, інтегруватися в економічний простір держави.

Окрім цивільних підприємців організатори запросили представників сектору сил та оборони. Нині військових, а до повномасштабного вторгнення військ рф в Україну власників успішних компаній.

Розказати про свій досвід і випробування, з якими довелося зіштовхнутися, про чітке переконання, що робота і партнерство з ветеранами – це можливість створити благополучний соціум на захід приїхав засновник компанії FinStream та Cronvest, голова Асоціації підприємців-ветеранів – сержант Національної гвардії України Сергій Позняк.

«24 лютого я передав усі повноваження своїй команді на двох проєктах, вони успішно займалися бізнесом цілий рік. Я навіть не включався, коли між ротаціями приїжджав, важко було психологічно і фізично. А потім, коли отримав поранення і лежав у госпіталі, то зовсім було не до цього. Зараз я, як військовослужбовець, не маю права займатися підприємницькою діяльністю, але безумовно після Перемоги України повернусь.

Зараз я голова Асоціації підприємців-ветеранів. Займаюся давно цим. Це такий СЕО-клуб, але для ветеранів. У ньому є бізнес-складова, де спілкуються саме у бізнес-ком’юніті, ми будуємо якісне об’єднання, де будуть ветерани, з тих військовослужбовців, які безпосередньо були на фронті та у яких є бізнес.

На форум мене запросили, бо питання реінтеграції ветеранів стоїть дуже гостро. Я це відчув на собі, коли у 2016-му демобілізувався. Я ж завжди займався ветеранським бізнесом, ми завжди з цими бізнесами спілкувалися, займалися, розвивали. Але зараз інша ситуація. Зараз дуже багато буде ветеранів підприємців. Вони повернуться і їм потрібно буде займатися своїми справами.

Інші мали весь цей час, щоб розвиватися, рости, брати участь у конкурсах, тендерах, мали доступ до освіти, до партнерів. Мали можливість виспатися, залучати клієнтів. Як їх можна рівняти? І це треба висвітлювати, тут важлива комунікація. Щоб цивільний бізнес розумів, що треба цю колаборацію робити. Щоб вони співпрацювали, обмінювалися досвідом, спільно розв’язували проблемні питання. Для цього треба, щоб цивільний бізнес, який був тут, підтримав ветеранів. Просто починаючи від фінансування і закінчуючи менторством, освітою і партнерством. Але потрібно пояснювати й військовим, що якщо боєць думає, що от він був на війні й від цього стає бізнесменом, то смію розчарувати – це не так. Цьому треба навчитися. У нас в асоціації є програма освіти. Тому має бути в першу чергу відповідальність, він повинен відповідати за залучені кошти, за результат справи, за людей, яких він взяв на роботу. Усе, як на війні.»

Питання розвитку української економіки є дуже актуальним зараз, коли велика кількість компаній та підприємств від 24 лютого 2022 року були змушені закрити чи призупинити діяльність, переїхати з окупованих чи знищених ворогом територій та практично починати з нуля. Тому головний редактор і засновник Forbes Ukraine Володимир Федорін разом з командою вирішили об’єднати підприємців України організувавши форум.

«Треба збирати підприємців. Треба, щоб люди, які створюють бізнеси, які сплачують зарплати, сплачують податки, щоб вони бачили – вони не одні. Вони не якась там група, яка не має стосунків до того, що відбувається. З цих податків ми також фінансуємо наші Збройні сили України. Тому цей форум – це, так би мовити, місце сили. Це місце, де підприємці спілкуються один з одним, навчаються досвіду інших, чують в тому числі ветеранів, чують тих, хто зараз боронить нашу землю, це місце для того, щоб підприємці були на одній хвилі з усією країною. Не зважаючи на те, що є конкуренція і все інше, ми маємо спільно зростати, а спільно зростати – це навчатися у найкращих. Тому ми покликали найкращих на цю сцену, ми запросили й тих, кому цікаво повчитися. Мені здається, це працює.

Стосовно військових, то їх треба чути, треба надавати їм голос, придумувати разом із ними можливості. Вони були підприємцями, стали до зброї, але ж потім повернуться. І для цього ми тему ветеранів послідовно розвиваємо.

Ми запланували на 25 серпня подію у Львові. Тому що ми розуміємо, є три траєкторії для ветеранів: або повернутися до своєї справи, або почати нову підприємницьку траєкторію, або повернутися до своєї компанії, де ти був найманим працівником, але тобі мають створити умови, аби повернутися і навчитися чогось нового. До цього треба готуватися, треба обговорювати, а ми як бізнес, як суспільство маємо ці умови створити. Я вже не кажу про те, що ми дійсно маємо знайти спосіб, як допомогти людям звикнути до мирного життя. Це дуже багато речей із психологічної підтримки, із медичної підтримки, тобто це буде величезна справа і для бізнесу, і для держави.

Після Перемоги буде дуже багато складної роботи, але саме під час війни ми зрозуміли, наскільки круто, коли немає тривоги. Ми навчилися жити сьогодні, планувати дуже коротко, зараз ми гідно живемо і готуємося до складних сценаріїв, а вже до оптимістичних ми будемо готові».

Завершився форум підприємців 2023 Forbes Ukraine допрем’єрним показом документального авторського фільму про бійців штурмової бригади Національної гвардії України «Хартія». А от кошти, які вдалося зібрати з проведення заходу 1 000 000 грн, за словами редактора-засновника, буде передано на придбання обладнання для дитячої клініки Охматдит.

Фото: Forbes Ukraine

Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ

Перейти до вмісту