Рідним загиблих нацгвардійців вручили державні нагороди - НГУ

У Львові, а також у двох громадах Волинської області рідним і близьким загиблих військовослужбовців Національної гвардії України передали посмертні державні нагороди героїв.  

Солдат Роман Олеськів загинув зимою 2023 року, виконуючи бойове завдання у місті Бахмут. Посмертний орден «За мужність» ІІІ ступеня передали дружині героя пані Мар’яні. Роману було 49 років.

Солдат Андрій Зівер був водієм автомобільної групи в підрозділі Національної гвардії. Чоловіку було 44 роки. Гвардієць загинув обороняючи позицію поблизу населеного пункту Новокалинове Донецької області. Орден передали його матері Оксані Михайлівні.

Молодший сержант Юрій Лотоцький загинув навесні 2023 року біля населеного пункту Спірне Донецької області. Чоловік мав 45 років. Посмертний орден «За мужність» ІІІ ступеня передали його дружині пані Наталії.     

У Львові нагороди вручали начальник Західного територіального управління НГУ бригадний генерал Олександр Буравков і  командир 2 Галицької бригади полковник Євгеній Василенко, котрі щиро подякували рідним за жертву, мужність і патріотизм полеглих героїв.  

Також на Волині передали державні нагороди двом родинам загиблих гвардійців.

Солдат Строчик Юрій загинув весною 2023 року. Чоловік виконував бойове завдання в населеному пункті Спірне у Донецькій області. В результаті мінометного обстрілу гвардієць отримав поранення несумісні з життям. Юрію було 45 років. 

Молодший сержант Олег Олесь був стрільцем у підрозділі. Він приймав участь у штурмових діях ворожих позицій на Луганському напрямку. В липні 2023 року, виконуючи завдання в населеному пункті Кремінна на Луганщині, внаслідок мінометного обстрілу, отримав смертельні поранення.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нацгвардійцям посмертно присвоєно орден «За мужність» III ступеня.

Для отримання нагороди в навчальних закладах села Миляновичі та Обенижі Волинської області зібралися представники Національної гвардії України, місцева влада, рідні та близькі, учні та вчителі, які висловили слова вдячності та відзначили чин героїзму земляків під час захисту рідної землі.

Перейти до вмісту