Режим і тренування: правила догляду службових собак Нацгвардії - НГУ

Бойова готовність і ефективність службових собак залежить від того, як за ними доглядати і як планувати їхній раціон.

«Від якості догляду, піклування та турботи воїна про свого друга та напарника – службової собаки, – прямим чином залежить самопочуття і якість виконання бойових завдань», – розповідає командир кінологічного взводу однієї з військових частин Нацгвардії Дмитро, – Тому наша відповідальність – створити для них якнайкращі умови та догляд, а також тримати їх у хорошій фізичній формі».

Дмитро пояснює, що три базових чинники, які важливо пильнувати: якісне харчування, вигул і догляд за шерстю. Службових собак зазвичай вигулюють 2-3 рази на добу. Тривалість кожного вигулу — у межах 30 хвилин.

«Годувати службових собак необхідно в чітко визначений час для формування умовного рефлексу, — пояснює Дмитро. – Годуємо їх двічі на добу. Раціон має бути підібраний ретельно, а продукти – якісними та свіжими. Це важливо. Корм, який службовий собака не з’їв протягом 15 хвилин, прибирають. Після годування собака може відпочивати 1-2 години. Обов’язково потрібно пам’ятати про доступ до питної води для собаки, особливо влітку, коли надворі спека. При недостатньому питному режимі у собаки може настати зневоднення, що загрожує життю тварини».

Група інформації і комунікації Західного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту