Прикривав небо під Києвом та нищив ворожі безпілотники на сході: зенітник бригади “Червона Калина” про роботу ППО (ВІДЕО) - НГУ

Шлях від солдата до молодшого лейтенанта за два з половиною роки служби пройшов нацгвардієць Денис на псевдо “Дуб”. Він – командир взводу зенітно-артилерійської батареї бригади “Червона калина”. Його завдання – організувати роботу установки на бойових завданнях.

«Я повинен підібрати так позиції, щоб вона була захищена заради збереження життя та здоров’я особового склдау. І придумати, як змінити позицію. Бо зенітка (ЗУ-23-2) – специфічна установка. Після відпрацювання потрібно змінити позицію,  – розповідає Денис. – Немає ніякого бронезахисту, легко накривається, тому треба змінити позицію, й продовжувати бойове чергування»

Небо від російських літаків та ракет розрахунок Дениса обороняв на Вінниччині, Київщині, Луганщині та Донеччині, розповідає гвардієць. Прикривали військові об’єкти, піхотинців та техніку. Працюють на причіпній ЗУ-23-2.

«Працює по повітряних цілях, по піхоті, гарно їх косить, проти легкоброньованої техніки, БТР, “беха” ворожа, бліндажі, укриття. Можна накривати, прочісувати території, – каже Дуб. – Виїжджали хлопці, працювали в Спірному, по передньому краю противника, по ворожим позиціям. Вони не очікували цього, бо зенітка – це масивна зброя, яка потужно накриває територію, дуже швидкострільна – від 1600 до 2200 пострілів на хвилину. Для москалів це було неочікувано»

Для оборони неба використовують також переносні ракетні комплекси та стрілкову зброю, розповідає “Дуб”. На Луганщині з автоматів збили ворожий безпілотник “Ланцет”.

«Задача була в тому, щоб прикривати штаб нашого підрозділу. Виїхали з ПЗРК та стрілецькою зброєю. Надійшла інформація, працює ворожий БПЛА . Ворог відправив “Ланцет”. Висота була метрів 300, до 500-та, не більше. Його було добре видно. І збили ми його з автоматів. Всі були раді»

У “Червоній калині” служить і брат Дениса. Саме він, каже, і порадив йому піти до нацгвардії 2020-го. З початком повномасштабного вторгнення, боронять країну разом.

Нині Денис на злагодженні після ротації, його брат – вже на фронті, каже. Незабаром повернеться на лінію зіткнення та продовжить боронити країну.

Перейти до вмісту