Президент України вручив нацгвардійцям «Золоту Зірку» та «Хрест бойових заслуг» - НГУ

У другу річницю початку повномасштабної агресії росії проти України Президент Володимир Зеленський зустрівся з військовослужбовцями, які брали участь в обороні аеропорту «Антонов», та вручив державні нагороди.

Захід відбувся на території аеропорту «Антонов» біля міста Гостомеля на Київщині.

«Сьогодні ми – у символічному місці, у Гостомелі. Саме тут Путін хотів виграти битву за нашу столицю, битву за Київ – ключову битву того бліцкригу, який він планував. І саме тут він зазнав першої й фундаментальної поразки. Коли наші воїни знищили десант російських убивць і не дали Росії створити тут її плацдарм, світ побачив найголовніше. Побачив, що будь-яке зло може бути розбитим. І російське – не виняток», – заявив Глава держави.

Президент присвоїв звання Героя України та вручив орден гранатометнику бригади “Рубіж” НГУ Національної гвардії, старшому сержанту Іллі Жеведю, який у червні 2022 року виявив мужність і відвагу в зупиненні переважальних сил російських окупантів на Донеччині, сприяв відбиттю наступу противника. У березні разом із побратимами потрапив у засідку, але в складній ситуації Ілля Жеведь швидко організував оборону та знищив ворожу бронетехніку й близько десяти окупантів. Під час ворожого обстрілу встиг своїм тілом накрити пораненого побратима, а сам зазнав вогнепального поранення руки. Однак продовжив уміло вести вогонь і дав змогу здійснити евакуацію пораненого товариша.

Крім того, Володимир Зеленський вручив відзнаку Президента «Хрест бойових заслуг» санітарному інструктору батальйону спеціального призначення «Донбас» військової частини 3035 НГУ сержанту Олені Дубині.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

Перейти до вмісту