Представник Нацгвардії розповів про напружену обстановку на мелітопольському напрямку - НГУ

На Мелітопольському напрямку обстановка напружена і складна. Підрозділи Національної гвардії у складі Сил оборони продовжують проводити наступальні операції, виснажують ворога вздовж лінії фронта, завдають йому втрат. На окремих напрямках відбивають спроби окупантів проводити штурмові дії.

 

Про це під час брифінгу 2 листопада в Military Media Centre заявив т.в.о. директора Департаменту планування застосування Головного управління НГУ полковник Микола Уршалович та озвучив деталі обстановки й курйозні випадки.

 

 

Так, за його словами, за минулий тиждень на цьому напрямку відбулось понад 10 бойових зіткнень гвардійців з противником. По нашим позиціям противник здійснив 497 артилерійських обстрілів та наніс 12 ударів дронами.

 

Гвардійці не залишаються у боргу. В районі селища Вербового Запорізької області аеророзвідниками бригади Червона калина було виявлено взводний опорний пункт, дві спостережні позиції, командно-спостережний пункт противника, які були уражені артилерійським вогнем та ударними безпілотними системами.

 

Також у цьому районі під час виконання завдань аеророзвідки було помічено військовослужбовців противника, які за допомогою антидронової рушниці намагались приземлити наш квадрокоптер. Досвідчений оператор швидко скорегував вогонь танку, а вмілий навідник з першого пострілу знищив всю групу противника разом з засобами РЕБ та боєкомплектом.

 

31 жовтня на позиції одного з підрозділів Національної гвардії вийшов військовослужбовець зс рф, який, побачивши наших бійців, відкинув зброю і здався в полон. Ним виявився нещодавно направлений в район бойового зіткнення громадянин російської федерації, якого протягом трьох тижнів нашвидкуруч підготували до участі в штурмових діях, та «відправили в атаку» без вогневої підтримки і техніки у складі підрозділу, укомплектованого, зокрема, колишніми ув’язненими. Внаслідок бойового зіткнення більшість «штурмовиків» було знищено, решта поховалася на місцевості. Декілька діб вони провели вештаючись в сірій зоні без їжі і питної води. Під час допиту полонений зазначив, що потрапив у полон у першому ж бою. Також відмітив низький моральний стан особового складу свого підрозділу та відношення командування російських окупаційних військ до підлеглого особового складу, як до одноразового розхідного матеріалу.

 

Пресслужба НГУ

 

Перейти до вмісту