«Платинові 10 хвилин». Гвардійці тренуються в наданні домедичної допомоги - НГУ

Головне рішучість та впевненість у своїх діях. Варто пам’ятати і не залишати без уваги фактор спокою. Якщо ви в короткий термін знайшли у собі ці якості, дійте за вивченими навичками у наданні домедичної допомоги», – підкреслює визначальні фактори на полі бою інструктор за напрямком медичної допомоги Максим з позивним «Даллас».

«Платинові 10 хвилин» – саме ці хвилини є найкритичнішими після отримання поранення. Якщо в цей короткий термін вжити вірні негайні заходи, то прогноз виживання пораненого буде позитивним.

В ці хвилини про допомогу від професійних вузькокваліфікованих медиків і мови не може бути. Як правило, це просто неможливо під час бою. Тут працює, як ми називаємо «золотий» медик групи, в повній готовності надати першу долікарську допомогу, або той, хто опинився поряд – говорить «Даллас» про перші хвилини надання допомоги, – одразу варто оцінити ситуацію. Головне – зберегти мобільність під час надання допомоги. Застосувати саме той алгоритм дій, за яким потрібно працювати у даному випадку. Теж не залишу без уваги спілкування з пораненим бійцем. На постійному режимі підтримуємо розмову і водночас надаємо допомогу, чи то накладання джгута, чи то тампонаж місця поранення, без різниці. Завжди треба чути пораненого».

Проводячи заняття з бійцями, Максим наполягає на тому, щоб кожен гвардієць вмів надавати першу домедичну допомогу як собі, так і побратимам. Кожен повинен багато разів відпрацювати одні і ті ж рухи і прийоми, щоб закріпити навички на рівні підсвідомості. Задля цього, заняття проходять у декілька етапів та у певному порядку. Масивні кровотечі, стан дихальних шляхів, перевірка на пневмоторакс, переломи або механічні травми і останнім пунктом – гіпотермія. Гвардійці постійно тренуються рятувати життя і здоров’я на полі бою швидко і впевнено, іноді в умовах обмеженої видимості, часу і інструменту. Від майстерності кожного залежить перемога підрозділу в будь-якому протистоянні.

Група інформації та комунікації Центрального ТУ  

Перейти до вмісту