Пісня, яка допомагає вистояти. “Лента за лентою” зазвучала голосом гвардійки-співачки (ВІДЕО) - НГУ

Українська співачка NELYA переспівала легендарну повстанську пісню «Лента за лентою». NELYA служить у лавах Національної гвардії України. Місією своєї творчості вважає – підносити бойовий дух своїх побратимів і посестер по зброї.

Довго обирала, яку саме пісню записати, але серцем відчула, що “Лента за лентою” — це саме те, чого сьогодні прагне серце кожного українця. Я хочу, щоб вона надихала наших захисників. Вірю, що це наблизить нашу Перемогу !!!!, — каже NELYA.

Ця пісня заряджає енергією українців на боротьбу вже понад сімдесят років. Музикознавці стверджують, що вперше вона зазвучала у повстанських лісах на Львівщині у 1945-1946 роках. Автори слів та музики — підпільники Організації українських націоналістів — Микола Сорокаліта (псевдо “Лютий”) та Василь Заставний (“Шершень”). Натхненником пісні став кулеметник, що мав псевдо “Смерека” і дуже вправно діяв під час бою з підрозділом НКВС. Пісня швидко “пішла в народ”, почала набувати нових сенсів, слів, інтонацій. Її популярність  стрімко набуває пікових форм саме у часи найважчих випробувань та потрясінь, які переживає Українська Нація та допомагає їй вистояти.

Перейти до вмісту