«Основна проблема – це доступ до води для наших громадян», – Ігор Клименко про наслідки підриву окупантами Каховської ГЕС - НГУ

Про це Міністр внутрішніх справ України заявив в інтерв’ю для Радіо Свобода.

 

Ігор Клименко зазначив, що наразі неможливо сказати точну цифру щодо наслідків цієї трагедії, адже оперативні заходи щодо ліквідації продовжуються.

 

«По-перше, втрати ми ще рахуємо. Тому що дуже важко за ці місяці порахувати, скільки ми втратили можливого врожаю, скільки ми втратили приватних господарств, а це і виноградники, і баштанні культури, які росли на цій території, скільки ми втратили можливостей по воді. Це велика проблема. Вода відійшла на кілька кілометрів від берега Херсонського водосховища. І на сьогодні я бачу основною проблемою – це доступ до води в подальшому для наших громадян», – заявив Міністр внутрішніх справ.

 

Ігор Клименко розповів, що наразі за офіційною інформацією внаслідок підриву загарбниками Каховської ГЕС загинула 31 особа, 29 у Херсонській області і  ще два громадяни загинули в Миколаївській області.

 

Глава МВС зазначив, що через два дні після трагедії працювало вже 68 плавзасобів, а за 3 дні їх вже було 100. І це без відповідних автомобілів Державної служби з надзвичайних ситуацій, які вивозили людей з підтоплених районів.

 

«Помпи ми отримали за півтори доби, у тому числі від наших міжнародних партнерів. Ми їх дуже швидко, впродовж доби, звезли з усієї України для того, щоб розпочати відкачувати воду з приміщень. Я вважаю, що держава зробила все необхідне і можливе для того, щоб включитися зразу у процес ліквідації. І було достатньо техніки, у першу чергу ДСНС, яка була готова до таких подій», – заявив Ігор Клименко.

 

Повне інтерв’ю з Міністром внутрішніх справ України Ігорем Клименком виданню Радіо Свобода можна прочитати за посиланням.

Перейти до вмісту