Окупанти намагалися зірвати гуманітарну місію: гвардійці доправили латвійський вантаж до Козачої Лопані (ВІДЕО) - НГУ

Військовослужбовці Національної гвардії України доправили до Козачої Лопані гуманітарний вантаж, зібраний під егідою Національних Збройних Сил Латвійської Республіки. Незадовго до приїзду вантажу російські окупанти здійснили обстріл селища.

Козача Лопань оговтується від мороку окупації. Сьогодні будь-яка допомога населенню селища надзвичайно важлива: тут вкрай ускладнена логістика товарів, немає мобільного зв’язку, електрики, газопостачання, більше не працює залізничний вокзал, зруйновані колії, обірвані лінії, багато будинків розбито. Гвардійці доправили до населеного пункту продукти та одяг. Вантаж збирали у Латвійській Республіці.

“Це харчові продукти, одяг для цивільного населення. Також ми привезли для військових від Латвійської Республіки військовий одяг та трохи спорядження. Починаючи з 2015 року, з початку співпраці НГУ та Латвійської Республіки, це вже 18 такий вантаж . Та починаючи з 24-го лютого це вже друга така доставка гуманітарної допомоги, попередня була у червні”, — пояснив начальник цивільно-військового співробітництва НГУ Віктор Голумбівський.

Вантаж зустріли цивільні мешканці та представники органів самоврядування. Його роздадуть у Козачій Лопані та прилеглих населених пунктах.
 
“Дергачівська громада [до неї входить Козача Лопань] безмежно вдячна Латвійському народу та Національній гвардії України, яка доставила цей вантаж, а також боронить нашу землю від окупантів та міцно тримає кордон. Допомога надзвичайно актуальна, бо зараз у селі немає ні світла, ні води, ні зв’язку. Ми намагаємось це все відновити”, — подякував за допомогу голова Дергачівської територіальної громади Вячеслав Задоренко.

Тим часом окупанти намагалися завадити місцевим мешканцям отримати гуманітарну допомогу. Незадовго до приїзду вантажу окупанти обстріляли центр селища, було поранено двоє осіб.

“Поки люди чекали на видачу гуманітарної допомоги, ворог завдав удару по центру селища, по скупченню цивільного населення. Поранення в обличчя отримала двадцятирічна дівчина. Також молодий хлопець отримав наскрізне поранення ноги”, — додав Вячеслав Задоренко.

На місці обстрілу на асфальті лишились сліди враження поки невідомим боєприпасом, а також сліди крові.

“Був гучний вибух, після чого ще декілька. Думаю, що це – касетний боєприпас. За декілька хвилин ми почули крики: хлопчик завів дівчинку сюди. Вона була вся в крові: обличчя, волосся”, — розповів мешканець села Олександр.

Поранених евакуювали військові медики. Цій ситуації місцеві мешканці не дивуються: російські окупанти періодично здійснюють полювання на місця видачі гуманітарної допомоги по всій Харківщині. Тим часом “гуманітарка” для багатьох — єдиний шанс вижити, адже далеко не всі мешканці наважується на евакуацію.

Перейти до вмісту