«Один зі снарядів поцілив у спостережний пункт. Здійнялася чорна хмара пилу. Я почув, як хлопці волають про допомогу» (ВІДЕО) - НГУ

Під час виконання бойового завдання в Донецькій області, підрозділ, в складі якого перебував нацгвардієць Владислав, піддався артилерійському обстрілу. Один зі снарядів поцілив у спостережний пункт:

Здійнялася чорна хмара пилу… Я почув, як хлопці волають про допомогу. Не гаючи часу, я теж почав кликати інших військовослужбовців, які були в укриттях, а сам побіг до поранених. Їх виявилося троє», — розповідає Владислав.

Оцінивши обстановку, нацгвардієць негайно почав надавати невідкладну допомогу, відповідно до ступенів важкості поранень: у одного з військовослужбовців відірвало ногу, інші двоє отримали осколкові поранення різного ступеню важкості.

До прибуття першої евакуаційної команди, двом військовослужбовцям з найбільшими пораненнями вже було накладено турнікети і зупинені кровотечі. На момент прибуття допомоги, Владислав вже накладав турнікет третьому побратиму і допоміг йому залишити спостережний пункт, який залишався в зоні ураження противником. Військовослужбовцям вдалося оперативно організувати евакуацію поранених для подальшої медичної допомоги. Як виявилося згодом, все це врятувало трьом військовим життя.

Я просто наклав турнікети. Опинився у потрібному місці, у потрібний час. Не знаю, чи є щось у моїх діях героїчне», — скромно констатує нацгвардієць.

Перейти до вмісту