«Не падати духом», – історія бійця Нацгвардії про поранення під Бахмутом, протезування у США і повернення на службу (ВІДЕО) - НГУ

Влад – харків’янин, який з 2021 року служив у волинському підрозділі Національної гвардії. У 2023 році він приєднався до бригади Гвардії Наступу «Червона Калина», ставши помічником кулеметника.

19 березня його підрозділ виконував бойове завдання біля селища Спірне в районі Бахмуту. Для 20-річного хлопця цей день став найбільшим випробуванням.

«Було близько 22:30. Ми перебували на спостережному пункті, – розповідає Влад. – Я вийшов подивитися у тепловізор і в цей час прилетіла міна 120-го калібру. Мене відкинуло, впав на дно окопа. Побачив, що ліву руку повністю відсікло вище ліктя. Зі мною був старший побратим, який наклав мені турнікет і зупинив кровотечу».

До точки евакуації довелося пройти пішки 2 кілометри, однак гвардієць терпляче подолав цей шлях, будучи у свідомості:

«Напевно, через адреналін я не відчував гострого болю, а тільки оніміння. Ніби ліва рука затерпла. Я знав, що в підсумку все буде добре. Думаю, це у мене в характері – не падати духом».

У Краматорську йому зробили першу операцію. Потім було лікування в Харкові та Києві. Згодом Влад заповнив електронну анкету і потрапив на програму центру протезування в США. Разом з іншими пораненими українськими бійцями він перебував там майже місяць і повернувся з біонічним протезом кисті, який є складною електронною системою, що дозволяє відтворювати різноманітні жести та моторику пальців.

«Протез ліктя механічний, а кисть – біонічна. Як вона працює? Є два датчики – на біцепс і на трицепс. Коли я скорочую біцепс, рука стискається, коли напружую трицепс – розтискається. Є можливість настроювати протез у смартфоні, він під’єднується через Bluetooth. У спеціальній програмі на телефоні можна обирати багато різних хватів для різних предметів. Навіть створювати свої власні хвати», – пояснює Влад.

Пальці протеза можуть рухатися як разом, так і окремо. Як і будь-який гаджет, його слід берегти від намокання і вчасно заряджати батарею. Гвардійцю ще належить звикнути до біонічної руки та опанувати всі передбачені функції.

Нещодавно Влад пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його обмежено придатним до служби. Гвардієць каже, що не схильний займатися паперовою роботою, тому більш імовірно, що він продовжить служити на посаді інструктора.

Як працює найсучасніший біонічний протез кисті й де Влад знаходить силу повернутися на службу дивіться у сюжеті:

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту