“Навіть у тилу ворог не почувається безпечно”, — розвідник бригади “Спартан” розповів про бойові зіткнення (ВІДЕО) - НГУ

Підрозділ М@ск@ля знищує логістичні вузли та артилерійські розрахунки противника на Бахмутському напрямку.

М@ск@ль служить у Нацгвардії три роки. Нині він – розвідник. Працює в одній із бойових груп. За відсутності командира очолює її. Пройшов ряд гарячих точок, брав участь у звільненні Руської Лозової.

“У Руській Лозовій на Харківщині ми спільно з “Кракеном” проводили стабілізаційні заходи. Населений пункт був звільнений. Дуже складна ситуація була на Дементіївці. Там ми зазнали певних втрат. Проте задача, яка була поставлена вищим керівництвом, була виконана. Я евакуював звідти за один день 17 поранених. На щастя всі вижили. Як водія моя кар’єра там була завершена, – розповідає М@ск@ль. Він перепідписав контракт, нині є головним сержантом. – На майорському напрямку ми пробули місяць. Робили так, щоб навіть у себе в тилу ворог не почувався безпечно. Ми влаштовували засідки на шляху їхнього переміщення по окупованій території, знищували живу силу та техніку ворога, руйнували шляхи сполучення в тилу. Що стосується бахмутського напрямку, то ми деморалізували росіян, знищуючи їх у місцях ротації особового складу, адже вони бачили, що у нібито безпечній зоні вони втрачають своїх бійців”.

Підрозділ, де воює М@ск@ль, крім наземної розвідки, займається аеророзвідкою. Гвардійці виявляють цілі, передають їхні координати артилеристам, а ті їх знищують.

“Коли противник відступив трішки далі від Харкова, ми знаходили місця, де дислокувалася російська артилерія. Здійснювали вилазки в тил противника, мінували шляхи відходу ворога. Коли його підтискали наші підрозділи, він відступав і натрапляв на вже підготовлені нами “сюрпризи”, – ділиться М@ск@ль. Проте додає, що у Бахмуті доводиться найчастіше працювати проти піхоти. – Одна з російських бригад, стояла проти нас біля Харкова, на Дементіївці, на Прудянці, потім перемістилася на Майорськ, і ми знову з ними зустрілися вже тут в приватному секторі Бахмута”.

М@ск@ль вважає, що не варто недооцінювати ворога. Адже він використовує не лише слабко навчених мобілізованих, які часто працюють без зв’язку і без належної розвідки.

“Вагнери” вже більш підготовлені. Їх готувала “стара гвардія” ПВК, яка пройшла Донбас та Сирію. Вони обіймають посади командирів відділень, взводів для цих “мобіків” та “зеків”. Наше щастя, що вони не мають достатньо часу на формування їхньої живучості. Відбувається природний відбір тих, хто має кращі бойові інстинкти. Останні наші бої в Бахмуті були саме зі штатними російськими військовими, які знають, що таке тактика, як правильно наступати, що робити. Це правда, що у них дуже багато втрат, але, на жаль, втрати є й у нас. Є таке, що за один будинок в приватному секторі може йти бій приблизно півтора-два тижні”, – пояснює М@ск@ль.

Гвардієць також високо оцінив бойові якості штурмової гвинтівки UAR-15 калібру 5,56 мм, якою озброєний його підрозділ. Каже, що спочатку дещо остерігався можливого дефіциту набоїв та складнішого процесу обслуговування, але інтенсивна вогнева практика показала: ці побоювання виявились марними. Проте радить брати із собою більше боєкомплекту, бо на позиціях, зокрема ворожих такі набої не знайдеш.

Військовослужбовці бригади “Спартан” Нацгвардії є питомою складовою Сил Оборони України. Вони – професіонали, які ліквідовують російських загарбників на східних рубежах, борються за волю та суверенітет українських земель.

Штурмова бригада “Спартан” — об нас ламається ворог!

Вступай і наступай!

Заповнюй анкету на сайті https://storm.mvs.gov.ua/ 

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту