Нацгвардієць про ліс, війну та АГС (ВІДЕО) - НГУ

Позивний Добрий день став символом Володимира ще з дитинства. Він завжди вітається так з усіма, навіть коли є вечір, він говорить “Добрий день”. Цей привітний підхід став відомим і Володимир назавжди залишиться “Добрим днем” для своїх побратимів.

Під час своєї служби у 2014 році він пережив п’ять виїздів на передову. А в березні 2022 року одним із перших зі своїм підрозділом вирушив у Мар’їнку, де вони витримали місяць на позиціях, не відступаючи навіть під обстрілами фосфорними боєприпасами. Володимир описує це як “всі зірки, які є, моментально падають на землю”. Був час, коли на їхню вулицю прилітало понад тисячу снарядів за добу.

Другий виїзд «Добрий день» мав під Кремінну – АГСником. З роботою гранатомета він також знайомий ще з часів АТО. У напарники вибрав побратима з позивним Француз. Каже, вони обоє люблять пожартувати, підколоти. Й обидва раніше працювали на будові. Тому й швидко спрацювалися в лісах Кремінної та зарекомендували себе добрими АГСниками.

«Ото заїжджаємо в ліс і в нас усе стабільно – за мною вибір вогневої позиції, а за ним вибір позиції, де будемо ховатись, – розповідає Володимир. – У нього якась чуйка. Де він казав копати яму, туди ніколи не прилітало. А копали ми страшно. По бліндажу в тиждень».

За словами Володимира, завдяки командиру вогневої підтримки, який корегував вогонь, їхній АГС працював дуже ефективно.

«Під кінець нашої ротації дві ворожі групи йшли штурмувати наші позиції. Ми розвертаємо два станки й працюємо по одних і тих самих координатах, – каже “Добрий день”. – Я стріляю, та через дерева не бачу. Казали, що в той день у москалів було багато 300 і багато 200 – десь 80. Їм не вдалося навіть підійти ближче».

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту