Нацгвардієць Арсеній Михайлов отримав державну нагороду - НГУ

Харківського гвардійця Арсенія Михайлова нагородили медаллю За військову службу Україні”. Це — державна нагорода, якою нагороджуються військовослужбовці за мужність, відвагу, самовіддані дії, виявлені під час захисту державних інтересів України.

До повномасштабного вторгнення 23-річний Арсеній Михайлов працював у ресторані в центрі Харкова. Під час навчання у виші хлопець паралельно закінчив факультет підготовки офіцерів запасу в Національній академії Національної гвардії України (у 2021 році отримав військове звання «молодший лейтенант»). Наступного дня після повномасштабного вторгнення хлопець пішов до військкомату. Зараз він виконує бойові завдання у складі одного з підрозділів НГУ на Харківщині.

“Від початку подій на Майдані я зрозумів, що мені не байдужа доля моєї Батьківщини. З дитинства я цікавився мілітарною тематикою, вивчав військову історію, шукав інформацію про озброєння та військову техніку. Декілька років я захоплювався археологією. Усі ці знання дуже допомагають мені на війні, — розповідає Арсеній. — У якийсь період ми жили поблизу одного села, де місцеві мешканці, переважно люди похилого віку, дуже добре до нас ставилися. Бабусі пекли нам пиріжки. Ми теж допомагали їм чим могли, але не погоджувались брати у них щось безплатно, бо розуміли, що літні люди страждають від війни найбільше”.

У квітні позицію, на якій перебували нацгвардійці на чолі з молодшим лейтенантом Михайловим, обстріляли війська рф. Окупанти застосували проти бійців касетні боєприпаси.

“Ми виконували завдання з охорони важливого транспортного вузла на Чугуївському напрямку. Разом з іншими бійцям ми укрилися в імпровізованому укритті. Здивувався, коли помітив, що мій бронежилет у крові, бо не відчував болі. Я торкнувся свого плеча і побачив на руці кров, зрозумів що поранений. Поряд був ще один 300-й, йому вже надавали допомогу побратими. Але я — не та людина, яка панікує. Розумів, що поки діє адреналін, маю просто рівномірно дихати, аби не втратити багато крові. Далі нас евакуювали та мені зробили операцію, — ділиться Арсеній. Тоді офіцер отримав осколкове поранення у плече. На жаль, того дня на операційному столі загинув його побратим — Олександр Абрамов. — Я морально готував себе до того, що люди поряд можуть вмирати. Що це можуть бути круті, добрі люди, у сотні разів кращі за тебе. Але мені так само складно не зважати на такі речі як і на початку”.

Указом Президента від 17 квітня 2022 року Арсенія було нагороджено медаллю “За військову службу Україні”. Після лікування та реабілітації він повернувся до лав НГУ і йому вручили відзнаку. Гвардієць вірить, що українці обов’язково переможуть у цій війні, і наводить такі аргументи:

“Українські військові відрізняються від росіян кардинально. За 8 років ми не гаяли часу, і багато навчалися, переймали досвід. Водночас росіяни допускаються помилок, якими ми вміло користуємося. А ще ми надзвичайно вмотивовані майбутнім, тому обов’язково переможемо”, — запевняє гвардієць.

Перейти до вмісту