Нацгвардійська вівчарка Ніка отримала медаль «За віддану службу» - НГУ

Вівчарка Ніка, що служить у волинському підрозділі Нацгвардії, отримала медаль «За віддану службу» III ступеня.

Ніку відзначено цією почесною нагородою за успішний розшук хлопчика, який заблукав у Горохівському районі на Волині, відійшовши від свого села.

«Того ранку довелося йти з собакою по сліду близько 8 кілометрів. Ніка відразу взяла слід, але в процесі пошуку виникли труднощі, бо хлопчик частину шляху йшов по залізничній колії, на якій запах погано зберігається і слід губиться. Врешті собака таки знайшла хлопчика, наляканого і змерзлого, в очереті біля озера», – каже Денис.

Історія його знайомства з Нікою – це дружба з першого погляду. Сім років тому гвардієць служив у роті з конвоювання. Одного дня до нього підвели молоду службову вівчарку. Вона відразу поклала йому мордочку на коліна. У ту мить Денис вирішив перекваліфікуватися на кінолога. Пройшов відповідне навчання. Так вони з Нікою і служать разом з 2015 року.

Собака спеціалізується на розшуку людей і патрулюванні. Вона – одна з найбільш досвідчених у кінологічному взводі волинських гвардійців.

«Собаки, як і люди, мають різні типи темпераменту. Ніка – сангвінік. Вона врівноважена, життєрадісна і товариська», – каже Денис.

Перейти до вмісту