Нацгвардійка навчається саперній справі у Косово - НГУ

Група українських жінок, серед них одна військова Нацгвардії, навчаються знешкоджувати міни та інші пристрої, що не розірвалися.

Вони проходять чотиритижневий курс підвищення кваліфікації, який проводять місцеві інструктори, що брали участь у знешкодженні десятків тисяч мін і касетних бомб, залишених при відступі сербськими військами.

Представниця НГУ Ніна до навчань у Косово вже проходила первинну підготовку саперів у Міжнародному навчальному центрі Національної гвардії України під час проходження тримісячного базового курсу спеціального призначення.

Багато знань не буває. Після нашої перемоги велика територія України буде замінованою чи забруднена не підірваними вибухівками, тому я не відкидаю думки, що це стане моїм основним завданням у Нацгвардії», – розповідає Ніна.

У групу входять як цивільні, так і військові. Усього навчається 13 осіб, серед них 7 жінок.

Жінки в Україні на будь-якій роботі це не екзотика, а реальна гендерна рівність, адже у нашій країні кожен має право розвиватися у тому напрямку, який йому цікавий. Можу запевнити, що на цих курсах жінки справляються на відмінно з будь яким завданням інструкторів», – запевняє гвардійка.

Тривалість курсу 25 днів, спочатку курсанти вивчали теорію, а тепер їх очікує  практика: розпізнавання боєприпасів, вияв та знешкодження не здетонованих зарядів.

Перейти до вмісту