Нацгвардійці знищили понад 300 окупантів, ворожу техніку та склад боєприпасів - НГУ

Підрозділи Національної гвардії України на всіх рубежах та напрямках ведення бойових дій протягом минулого тижня знешкодили понад 300 окупантів, знищили 5 ворожих танків, 12 одиниць бойової броньованої техніки, 9 автомобілів, 3 САУ, 2 комплекси РЕБ «Борисоглебск-2», а також ротний опорний пункт і склад боєприпасів.

Про це, у четвер, повідомив заступник директора Департаменту планування застосування Головного управління НГУ полковник Микола Уршалович.

«Воїни-гвардійці продовжують наносити втрати окупантам у живій силі та техніці. Так, підрозділами оперативного призначення підтверджено знешкодження 228 окупантів, з яких понад 100 – назавжди, знищено 1 бойову броньовану та 1 автомобільну техніку», – сказав він.

На території Серебрянського лісництва в Луганській області внаслідок вмілої взаємодії підрозділів 5 та 31 бригад, а також 50 полку НГУ, розрахунків БПЛА та артилерійських підрозділів проводилось своєчасне вогневе ураження противника, який планував штурмові дії в районі відповідальності Нацгвардії. Противник отримав гідну відсіч, втрат позицій нацгвардійцями не допущено.

На Мелітопольському та Бердянському напрямках нацгвардійці спільно з іншими складовими Сил оборони продовжують вести наступальну операцію. Штурмові групи 15 бригади оперативного призначення за підтримки танків та артилерії проводили наступальні (штурмові) дії, мали успіх, на окремих ділянках просунулись на глибину до 350 метрів та оволоділи передовими позиціями ворога, протяжністю до 450 м. Закріпились на зайнятому рубежі та перебувають у готовності до відбиття контратак ворога.

За словами Миколи Уршаловича, артилерійські підрозділи Нацгвардії в ході вогневої підтримки підрозділів Сил оборони, які оборонялись на Лиманському та вели наступальні дії на Мелітопольському напрямках знешкодили близько 70 осіб противника, з яких 17 – безповоротних. Разом з тим авіація Національної гвардії України за тиждень здійснила 2 бойових вильоти для вогневого ураження противника. У результаті було знищено: 1 ротний опорний пункт, 1 склад з боєприпасами.

Загалом протягом минулого тижня підрозділи розвідки Національної гвардії України виявили 394 цілі противника, частина яких у взаємодії з підрозділами Збройних сил була знищена.

«На Запорізькому та Херсонському напрямку нашими підрозділами безпілотної авіації було здійснено 16 вильотів для виконання завдань розвідки, за підсумками яких було виявлено: одну реактивну систему залпового вогню, 6 бойових броньованих машин, 31 одиницю автомобільної техніки, 2 гармати й стартову позицію безпілотного авіаційного комплексу та передано координати для їх вогневого ураження», – сказав Микола Уршалович.

Він також зазначив, що гвардійці груп аеророзвідки на Лиманському, Донецькому та Мелітопольському напрямках виявили та знищили: 3 танки, 3 самохідні артилерійські установки, 8 бойових броньованих машин, 2 комплекси радіоелектронної боротьби «Борисоглебск-2» та 6 одиниць автомобільної техніки.

Полковник Микола Уршалович також відмітив ефективну роботу спецпризначенців, які на Лиманському та Донецькому напрямках знищили близько 20 загарбників, 2 ворожих танки, 3 бойових броньованих машини та 3 ворожих автомобілі. На Бахмутському напрямку спецпризначенці 27-ї бригади продовжували нищити ворожу техніку разом з її екіпажами, місця скупчення особового складу противника, зберігання боєкомплекту чим поступово знижували можливості противника вести активні оборонні дії.

Підрозділи Національної гвардії у важких боях на різних ділянках фронту завдають загарбнику численних втрат, позбавляючи армію агресора наступального потенціалу, при цьому продовжують виконувати визначені оперативні та бойові завдання у складі угруповань військ Сил оборони.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту