Нацгвардійці забезпечили екстрадицію групи осіб до Чеської Республіки - НГУ

Військовослужбовці Національної гвардії України здійснили фактичну передачу (екстрадицію) 5 членів міжнародної злочинної організації до Чеської Республіки. Екстрадиція відбулася на міжнародному пункті пропуску «Краківець-Корчова» на кордоні з Республікою Польща.

 

«Національна гвардія України регулярно залучається до проведення процедури екстрадиції. Підготовка і здійснення екстрадиції – це складний і відповідальний процес. Він потребує співпраці та залучення різних державних відомств та установ. Ми дуже уважно ставимося до такого типу завдань, оскільки це являється нашим вкладом для підтримання безпеки в державі», – зазначив полковник Федір Євсєєнко, начальник служби конвоювання та охорони ЗТУ НГУ.

 

Злочинці організували «сall-центри» в українському місті Дніпро і ошукали звідти понад 665 громадян Чехії на більш ніж 7 млн 609 тис євро, що в еквіваленті складає 300 млн 733 тис. грн.

 

Оперативно припинити злочинну діяльність міжнародної ОЗГ правоохоронцям допомогла JIT — угода про створення спільної слідчої групи, що була укладена між українськими та чеськими правоохоронцями.

Екстрадиція – це форма міжнародної співпраці у боротьбі зі злочинністю. Вона передбачає арешт та передачу від однієї держави до іншої осіб, що підозрюються чи обвинувачуються у скоєнні злочину. Національна гвардія України багато років успішно виконує завдання, що стосуються процедури екстрадиції і справляється з цим завданням на високому рівні.

 

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту