Нацгвардійці проходять курс базової загальновійськової підготовки - НГУ

Різні локації, стрес-тести, підготовка до бойової роботи вночі. Вже третій курс базової загальновійськової підготовки проходять гвардійці на Харківщині.

Поки троє рекрутів лоадерами заряджають магазини, четвертий йде від однієї точки до іншої, ведучи вогонь. З кожним індивідуально працює інструктор. Навичкам стрільби у русі, з різних положень, використання укриттів приділяється велика увага.

“При інтенсивному рухові, у стрільця починає калатати серце, не вистачає повітря, падає влучність. Стає не так просто тоді прицілюватись. Потрібно напрацьовувати кращу стійку та витривалість, силу. Актуальність стрільби у русі зростає, бо якщо довго знаходишся на одному місці, тебе звідти викурять і вб’ють. Навчаємо працювати на різних дистанціях, у тому числі й на дуже коротких, з перенесенням вогню” — інструктор Вус.

Рекрути попереджають: цей курс мають пройти всі, але легко на ньому не буде. На учасників курсу базової загальновійськової підготовки чекають важкі випробування.

“Цей курс проходять не лише мобілізовані, які служили раніше, до повномасштабного вторгнення, або взагалі до війни. Його також проходять й сержанти, зокрема ті, хто планує стати на офіцерські посади. Всі мають побувати у ролі піхотинця, і зрозуміти як це. Всі рекрути рівні між собою. Звання, посади — за межами курсу. Орієнтуємося за номерами. Заняття тут дуже інтенсивні. Ось приклад. Я самі собі купляв екіпірування, воно ідеально підігнане, і мало бути дуже міцне, але й воно не витримало таких випробувань. РПС [ремінно-плечова система] просто розвалилася”! — ділиться рекрут 8 Тоні. Повномасштабне вторгнення він зустрів на Луганщині. Брав участь у боях за Рубіжне.

В одному з укриттів проходять заняття з радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Після демонстрації роботи різноманітних приладів, які стоять на озброєнні, і дозволяють ідентифікувати ту чи іншу загрозу, інструктор показує фото боєприпасів, які застосовувались російськими загарбниками проти бійців його бригади.

“Речовина у цих російських гранатах К-51 має сльозогінну дію, вони створили їх, щоб розганяти демонстрації. Проте при нагріванні до 60 градусів, це вже, фактично, фосген — бойова речовина летальної дії. Вони скидають боєприпас з газом, що має викурити бійця з укриття на поверхню, а потім накривають артилерією. Протигази на 99 відсотків від більшості бойових речовин допомагають. Хоча тут все також залежить від способу доставлення та концентрації. Але розрахунок ворога йде на те, що люди воліють нехтувати цим засобом індивідуального захисту”, — пояснює інструктор Хімік.

Після теорії – практика. Рекрути заходять в невеличке приміщення, де подається команда “Гази”, розпилюється сльозогінний газ.

“Протигаз витримав, я нічого поганого не відчув. Все нормально. Коли доставляв вантажі на кремінський напрямок, то багато чув від хлопців про скиди, про які розповідав Хімік. Зараз тут вчуся, щоб рости далі по військовій кар’єрі. У мене в родині склалася династія заступників командирів з технічної частини. Спеціалізація — автомобільна та бронетанкова техніка. Тепер прийшла і моя черга”, — ділиться рекрут 5.

Заняття з тактичної медицини проходять як суцільний стрес-тест. Лісовою доріжкою швидко пересувається група військовослужбовців. Майже під ногами відбувається вибух імітаційної гранати. Передній отримає умовне поранення. За пару хвилин його стягують в бліндаж вже з накладеним турнікетом. Там вони надають допомогу за протоколом MARCH у напівтемряві, під нестерпні, гучні звуки вибухів, черг та криків поранених. Інструктори своєю чергою додають ввідні. Зосередитись у таких умовах вкрай складно.

“Отримав “умовне поранення” нижньої кінцівки через “вибух” гранати. Почав собі накладати турнікет. Мені потім допоміг товариш, підбіг, після цього мене затягнули в укриття. Там побачили поранення ще лівої ноги. Але там була не масивна кровотеча, тому наклали бандаж. Після поверхневого огляду побачили ще є проникне поранення грудної клітки. Тоді вони наклали оклюзійну наліпку”, — розповідає рекрут 26. Його історію доповнює рекрут 30, який власне й надавав основну частину домедичної допомоги у так званій “жовтій” зоні. — “У нього було поранення у пах. Я затампонував йому рану і наклав бандаж. Після перевірки виявили поранення у районі органів дихання. Довелося ставити назофарингальну трубку. Після цього евакуювали його”.

Вночі рекрути відрили у лісі взводний опорний пункт. Наступного дня вони його вже штурмують та обороняють. Але тепер шанцевий інструмент вони змінили на страйкбольну зброю.

“Вчора ми лише тут відпрацьовували інженерну підготовку. Відрили тут позицію взводного опорного пункту. Сьогодні довелося в ньому оборонятися і штурмувати. Тяжко пересуватися, екіпірування чіпляється за ґрунт. А якщо у вас є ще поранені, то це у двічі важче”, – наголошує рекрут 17.

“Група зайняла ефективну оборону. Контролювали сектор по низу та зверху. Нам вдалося відбити атаку, і зупинити рух вперед групи, яка штурмувала”, – підтримує побратима рекрут 10.

“Відпрацювали штурм-оборону окопу. Моя група штурмувала. Йде відпрацювання тактичних навичок. Я службі майже десять років, тому це для мене досить звична річ. До того ж брав участь у подібних діях у бойовій ситуації. Був поранений. Зараз ситуація на полі бою стрімко змінюється через масове застосування fpv-дронів та розвідувальних БпЛА. Я добре знаю, що це таке, бо мій підрозділ займається аеророзвідкою. Якби група, яка обороняється, їх мала, то ми б нічого не могли зробити. Це взагалі парадокс, бо при таких технічних змінах знов зростає роль саме піхоти, адже техніку виявляють та вибивають ще на підході”, — пояснив рекрут 9 Ярослав.

Вміння своєчасно виявляти мінно-вибухові загородження — одна з надзвичайно важливих навичок сьогодні. Ворог щільно мінує все, до чого може дотягнутися.

“Ми вчимо тому, з чим стикається піхотинець сьогодні. Курс базової загальновійськової підготовки мають пройти всі військовослужбовці, хто приймав присягу. Оновлюємо ті знання, що рекрути вже мають, додаємо елементи, які сформулювала ситуація на фронті. Прибрали стройову підготовку, натомість приділяємо більше уваги тактичній медицині, інженерній підготовці, роботі у нічний час, у супроводі дронів, а також стрес-тестам. Курс – модульний. За результатами проходження курсу рекрутом готується характеристика, яка передається командирам частин. Від неї залежить чи призначать людину на нову посаду, чи матиме вона подальше зростання”, — повідомив начальник курсу базової загальновійськової підготовки Фізрук. Він додав, що великий вплив на формування курсу справив саме аналіз бойових дій на ізюмському, кремінському та бахмутському напрямках.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту