«Ми боролися з ДРГ противника», – гвардійці-кінологи відновлюють боєздатність службових собак - НГУ

Рубіжанські гвардійці-кінологи врятували службових собак та пішли на передову.

Вадим – начальник кінологічної служби. З кінологією він познайомився ще у 2005 році. Служить у 15-му Слов’янському полку з 2020 року. На початку повномасштабного вторгнення російської федерації гвардієць перебував у Рубіжному на Луганщині.

«Ми з першого дня почали діяти у складі розвідувальних груп, і боролися з ДРГ противника, які намагалися діяти у нас в тилу. Були складнощі в тому, що я ніс відповідальність за життя свого особового складу та ще й за життя службових собак, які на той момент залишалися у вольєрах. Через артилерійський обстріл ми втратили двох службових собак. Оперативна ситуація на Луганщині тоді погіршувалася щодня. Прийняли рішення евакуювати всіх наших чотирилапих побратимів, які лишилися живими, до безпечного місця, бо настільки інтенсивні бойові дії, жахливі обстріли не дозволяли їх ефективно застосовувати», – згадує гвардієць.

Наразі евакуйовані службові собаки повернулися до Слов’янська, відновлюють свої навички. Їх знов залучають до стабілізаційних заходів, розшуку людей, які зазнали поранень або були заблоковані у завалах, пошуку вибухівки та зброї.

Вадим отримав змогу повернутися до роботи зі службовими собаками, бере участь у спеціальній професійній підготовці для кінологів, займається відбором службових собак для кінологічної служби 15-го Слов’янського полку. Він проходить у кілька етапів, і включає оцінку якостей собак та їх здібностей до роботи в кінологічних підрозділах.

«На першому етапі, службові собаки проходять загальну оцінку здоров’я та фізичної витривалості. Далі, кандидати проходять тест на характер та поведінку. Кінологи оцінюють реакцію службових собак на різні зовнішні подразники, щоб визначити, наскільки добре вони будуть працювати в стресових ситуаціях. Після цього проводяться спеціальні тести з кінологічної роботи, такі як пошук вибухівки, зброї та людей. Кандидати, які проходять цей етап успішно, переходять до наступного етапу відбору, де вони проходять спеціалізовану підготовку в кінологічному центрі. Після завершення підготовки, кінологічні служби проводять підсумкову оцінку здібностей службових собак, щоб визначити, чи вони підходять для роботи в кінологічних підрозділах. Службові собаки, які успішно пройшли весь процес відбору, можуть проходити службу в різних кінологічних підрозділах НГУ», –  розповідає начальник кінологічної служби 15-го Слов’янського полку. 

Гвардійці активно залучають службових собак для роботи на блокпостах та під час оперативних відпрацювань населених пунктів. Службові собаки – є важливим ресурсом, що сприяє ефективності стабілізаційних заходів, нерідко дозволяє зберегти життя військовим та цивільним.

Військовослужбовці 15-го Слов’янського полку Національної гвардії професійно нищать російських загарбників на східних рубежах, відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель. Його бійці пройшли тяжкі випробування боями за Рубіжне, Кремінну, Сєвєродонецьк, Лиман тощо.

Ворог буде розбитий!

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту