МВС впроваджує доказову реабілітацію у відомчих медичних закладах - НГУ
Заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко разом із Радницею-Уповноваженою Президента з питань безбар’єрності Тетяною Ломакіною проінспектували роботу одного з провідних медичних центрів МВС України. Разом з лікарями вони оглянули умови проходження лікування наших бійців, а також ознайомилися з результатами використання методик та практик доказової реабілітації у відомчих закладах охорони здоров’я.
 
Впровадження доказової реабілітації відбувається на виконання плану заходів Національної стратегії створення безбар‘єрного простору, в рамках ініціативи Першої леді Олени Зеленської.
«МВС розширює мережу реабілітаційних центрів та посилює пакет послуг для поранених бійців. Зараз є великий попит саме на відомчі госпіталі та медичні реабілітаційні центри системи МВС. Адже тут військовослужбовці можуть отримати всі необхідні для свого відновлення процедури та послуги», – наголосила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.
За її словами, на сьогодні заклади охорони здоров’я МВС спроможні надавати медичну допомогу та медико-психологічну реабілітацію особам, які отримали поранення під час відсічі збройної агресії рф та тим, кого звільнили з російського полону.
 
Головний медичний центр МВС України обладнаний комплексом тренажерів для відновлення роботи кінцівок у пацієнтів після ампутації. Крім того, МРЦ співпрацює з міжнародною медичною гуманітарною організацією «Лікарі без кордонів». Організація спеціалізується на наданні допомоги постраждалим від конфліктів.
 
У реабілітаційному відділенні є повний спектр обладнання для повноцінного відновлення пацієнтів, а саме дошки для балансування, сходи для відновлення навичок ходьби, кабіна для підвісної терапії WSC, бруси для відновлення навичок ходьби з перешкодами T/U та стіл-вертикалізатор з регулюванням висоти SР. Невдовзі на базі відділення почнуть працювати інтерни-реабілітологи та невропатологи.
«Сучасне обладнання такого рівня повинне бути в усіх відомчих реабілітаційних закладах. Також ми плануємо відкрити кафедру реабілітації на базі нашого медичного закладу», – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я МВС Анатолій Смик.
Радниця-Уповноважена Президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна зауважила, що важливо уже зараз працювати над оптимізацією процесу реабілітації, особливо налагоджувати його у громадах:
«Очевидно, що людина не зможе довго знаходитися на стаціонарному лікуванні, тому ми маємо допомогти переоблаштувати простір вдома та забезпечити відвідування процедур для військовослужбовців, які продовжують курс реабілітації вдома».
За її словами, держава посилює реабілітаційні пакети. Але попереду робота над створенням повноцінних послуг на місцях. Кожна людина, яка проходить реабілітацію, повинна мати доступ до послуг ерготерапевта, психотерапевта та інших фахівців.
 
Наша країна має потужний бойовий досвід. Тому українські хірурги, які мають досвід роботи з бойовими травмами, компетентні у таких питаннях, як, наприклад, лікування людей після ампутацій. Вони знають умови, в яких воювали бійці, знають комплексну картину. Це неабиякий досвід.
 
Для України важливо переймати досвід та консультуватися й з міжнародними фахівцями. Зокрема для нас цікавий досвід французького госпіталю Percy, що має багаторічний досвід лікування легіонерів, які воюють по всьому світу. Госпіталь забезпечує усі етапи лікування, у тому числі соціальну реабілітацію. Філософія підходу полягає у тому, що після проходження реабілітації військовослужбовців далі задіюють до роботи у армії, проте на цивільних позиціях.

За інформацією Департаменту комунікацій МВС

Перейти до вмісту