Медики Слобожанської бригади започатковують нові тренінги - НГУ

Тренування з такмеду не будуть ефективними без запровадження достатнього рівня фактору стресу. Саме так вважають медики одного з батальйонів 5 Слобожанської бригади.

Приміщення без світла, яскраві спалахи у темряві, неочікувані звуки вибухів та пострілів з різних боків, кров навколо. Спостерігачу може здаватись, що він потрапив у якусь сучасну комп’ютерну гру в 3D. Втім, це – перше заняття з тактичної медицини, цикл яких запровадили в одному з батальйонів слобожанських гвардійців.

«Ідея виникла після того, як один з санітарних інструкторів пройшов курси тактичної медицини за стандартами НАТО, – розповідає начальник медичної частини бригади підполковник медичної служби Ольга Мошель. – Я рада тому, що ініціатива проводити такі заняття прийшла, як говорять, «з народу», а керівництво батальйону та частини її підтримало!».

Гвардійці усвідомлюють важливість знань та особливо – навичок з тактичної медицини у сучасних умовах.

«Вже перше заняття довело – для будь-якого бійця практичні навички важливіші за чисельні теоретичні курси, – ділиться враженнями від тренінгу санітарний інструктор батальйону Катерина. – Тож, і повна темрява, і яскраві неочікувані спалахи, і гучні постріли або вибухи – все це має велике психологічне значення під час тренінгів з тактичної медицини, адже ми маємо навчити побратимів у цих обставинах під час поранення діяти швидко, професійно та не втрачаючи контролю над ситуацією».

Курс передбачає низку практичних занять у малих групах під час яких відпрацьовуються різноманітні ситуації та умови поранень. Кожен військовослужбовець відпрацьовує кожну ситуацію доти, поки його дії не дійдуть до автоматизму і при цьому будуть цілком вірно виконані як в послідовності, так і в якості відпрацювання.

«Найголовніше для нашої бригади – життя наших побратимів. Тож, відпрацювавши пілотний проєкт в одному з батальйонів, ми обов’язково поширимо цей досвід на всі без винятку підрозділи нашої військової частини!», – резюмує начальник медичної частини, підполковник Ольга Мошель.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту