Медик бригади “Червона Калина” про підлість ворогів і те, чому ворог полює за військовими медиками на фронті (ВІДЕО) - НГУ

Бойовий медик бригади “Червона Калина” на псевдо Цитрамон починав свій шлях як начальник медпункту батальйону оперативного призначення. Наразі він служить помічником начальника медичної служби бригади. Цитрамон – професійний медик, котрий має фахову освіту.

Бойовий шлях гвардієць розпочав на Київщині, де йому довелось вступати у бій із росіянами. Далі був схід: Білогорівка, Серебрянка та Спірне. Зараз разом з побратимами він працює на Південному напрямку. Гвардієць розповідає, що його екіпаж неодноразово потрапляв під російські обстріли, деяка техніка була знищена, але найбільшому ризику себе піддають медики, котрі працюють “безпосередньо в окопах”.

“Дуже часто для медиків ризик для життя виникає тоді, коли бойовий медик безпосередньо працює в окопах, на самих позиціях. Вони дуже часто потрапляють під обстріл противника. Тому що медики для ворога – важлива ціль. Вороги знають: якщо у нас є поранений, то вони можуть спеціально його залишити і не добивати. Вони очікують, коли підійде група, щоб забирати пораненого і повторно почати обстріл або направити дрони”, – розповідає гвардієць.

Військовий зазначає, що наразі більшість поранень осколкові через масоване застосування окупантами КАБів, артилерії та FPV-дронів. Кульові поранення трапляються рідше. Під час евакуації та наданні допомоги медик завжди намагається встановити “зоровий та слуховий контакт”, щоб за можливості спілкуватись із пораненими.

“Подивитись на наших хлопців, які поранені…Подивитись на їхні очі…Як я раніше казав, по відео чи по фотографіях неможливо побачити весь той біль і втому військовослужбовців, які знаходились на позиціях і які поранені. Наші хлопці – їх шкода”, – каже гвардієць.

Бойовий медик “Червоної Калини” підкреслює, що наразі бійці стали більш досвідченими та підготовленими. Набагато краще розбираються в необхідності застосовувати ті чи інші засоби при різних видах поранень. Даються взнаки досвід і знання, які “написані кров’ю”.

Гвардієць відзначає, що коли екіпаж виїздить на евакуацію, то рятує не лише воїнів своєї бригади, але й бійців інших бригад та підрозділів. Так працюють усі українські військові медики. Українські воїни мають знати – якщо їх поранять, то побратими зроблять все можливе і неможливе, щоб допомогти і, якщо буде необхідність, то евакуювати з поля бою. 

Детальніше, про історію бойового медика “Червоної калини”, дивіться у нашому сюжеті:

Перейти до вмісту