Легендарному підрозділу “Азов” Нацгвардії України — 10 років - НГУ
5 травня 2014 року у відповідь на гібридні атаки російських збройних формувань, мужні патріоти, переважно, жителі Приазовʼя, обʼєдналися щоб захистити своє. 11 листопада 2014 року добровольчий підрозділ азовців увійшов до складу Національної гвардії України.
 
Усю декаду воїни «Азову» відважно та професійно захищали нашу незалежність від агресії «русскава міра». Звільняли Маріуполь і його околиці від окупації, відкинувши ворога далеко від міста у 2015 році. Брали участь у найпекельніших боях в Іловайську, Мар’їнці, Красногорівці.
 
Перебуваючи постійно в епіцентрі загрози, дислокуючись в місті, яке дуже мучило ворога своєю успішністю й розвитком, спецпризначенці «Азову» не гаяли часу і готувалися до відбиття ворожого нападу.
 
Коли росія підступно напала усіма своїми силами, «Азов» став осердям героїчної оборони, яка увійшла в історію. 86 днів захисники Маріуполя тримали оборону в оточеному ворогом місті.
 
У в’язницях ворога досі знаходиться велика частина гвардійців, які билися до кінця і виконавши наказ, вийшли з останньої фортеці оборони Маріуполя — «Азовсталі». Ніхто не забутий.
 
«Азов» не лише не перестав існувати, але став ще сильнішим та загартованішим. Наразі — це уже 12-та бригада спеціального призначення «Азов», яка входить в Гвардію Наступу, один із найбоєздатніших підрозділів української армії. Про їхню високу мотивацію і якісну підготовку знають у всьому світі. Спецпризначенці й піхотинці передових армій світу вчаться на їхніх бойових відео.
 
Воїни Азову стійко утримують оборону на одному з нових рубежів та наближають нашу перемогу.
 
Пресслужба НГУ
 
Перейти до вмісту