Курсанти Академії НГУ вивчають технології FPV-дронів - НГУ

Курсанти командно-штабного факультету Національної академії Національної гвардії України розпочали навчання на двотижневому курсі пілотів FPV-дронів в рамках проєкту комплексного розвитку сфери військових безпілотних літальних апаратів  «Армія Дронів». Викладачі кафедри тактики спільно з інструкторами Центру підготовки операторів безпілотних літальних апаратів «AIR SKILLS» навчають майбутніх офіцерів пілотуванню FPV-дронів.

Курсанти розподілились на 4 групи одна з яких опановує керування саме FPV-дронами інші ж 3 будуть проходити курс використання цивільних БпЛА мультиротарного типу у військових умовах.

«До проходження курсу управління FPV-дронами я вже навчався керувати квадрокоптером DJI-Maviс під час навчань, які проводились в Академії. Я захоплююсь темою управління БпЛА, бо вважаю, що розвиток цих технологій рятує життя українським військовим та дозволяє дрону вартістю від 12 тисяч гривень знищити техніку противника на мільйони доларів. У майбутньому я мрію потрапити у підрозділ, який буде спеціалізуватися саме на застосуванні БпЛА», – розповів курсант командно-штабного факультету солдат Максим Павліченко.

«У кожному підрозділі Гвардії Наступу є екіпажі застосування БпЛА в склад, яких входять пілоти FPV-дронів. На перший погляд, пілотування таким дроном виглядає не важко, але насправді, для того, щоб успішно виконувати задачі потрібно мати необхідні знання та опанувати багато навичок. Впевнений, що отримані ними вміння у майбутньому ми побачимо у вигляді знищеної палаючої техніки противника», – зазначає старший викладач – начальник служби безпілотних авіаційних систем кафедри тактики Антон Воронін.

Після проходження теорії та відпрацювання навичок на симуляторах курсанти Академії почнуть практичні польоти на FPV-дронах, в кінці курсу військові отримають сертифікати успішного завершення навчання.

«Керувати FPVдроном в рази складніше ніж цивільними безпілотниками, які мають безліч автоматичних функцій. Пілотування FPV-дроном потребує більш глибокі знання фізики польоту. Ми вирішили проводити курс для курсантів Національної академії Національної гвардії України бо хлопці та дівчата після випуску ідуть очолювати підрозділи, які беруть участь у бойових діях. Допомогти їм зберегти власне життя і ефективно знищити цілі противника – це наш вклад у перемогу», – ділиться інструктор центру підготовки операторів безпілотних літальних апаратів «AIR SKILLS» Роман.

 

Зазначимо, що всі випускники Національної академії Національної гвардії України 2024 року пройшли курс використання цивільних БпЛА мультиротарного типу у військових умовах.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ

 

Перейти до вмісту