Війна в Україні стала випробуванням не лише для дорослих, а й для дітей. Аріні було всім років, коли її мама, штаб-сержант 2 Шосткинського полку, вирушила в складі свого підрозділу на захист м. Чернігова від російських окупантів. Дівчинка знайшла в собі сили опанувати свою тривогу та почати допомагати дорослим – долучилася до волонтерської групи, які плели маскувальні сітки для техніки та інженерних споруд.
![Аріна 2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/06/arina-2.jpg)
![Аріна 3](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/06/arina-3.jpg)
«У нас в місті є ініціативна група волонтерів. Арінка почала ходити до них плести сітки та виготовляти інші необхідні речі. З одного боку ми робили корисну справу для наших військових, з іншого це дозволяло їй, ніби бути ближче до мами, яка два місяці була на війні. Вона дуже переживала за неї. Та коли мама повернулася, Аріна все одно ходить і допомагає, чим може», – пригадує її бабуся.
Вікторії п’ятнадцять. Навчається на художньому відділенні Шосткинської дитячої школи мистецтв. 24 лютого 2022 року, життя дівчинки різко змінилося, адже її батько – офіцер військової частини 3022, і виконував завдання з оборони Шосткинщини. Віка не розгубилася, почала допомагати волонтерам: плела “Кікімори” для снайперів та маскувальні сітки, виготовляла окопні свічки. Запросила своїх однокласників, аби вони теж долучилися до цієї справи. Сьогодні Вікторія продає свої картини, щоб передавати кошти військовим.
![Вікторія 1](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/06/viktoriya-1.jpg)
![Вікторія 2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2024/06/viktoriya-2.jpg)
«Я вважаю, що кожна гривня для нашої спільної справи важлива. Вона може врятувати чиєсь життя. Якщо дізнаюся, що є можливість чимось допомогти нашим захисникам, то відразу ж думаю, а що я можу для цього зробити», – говорить Вікторія.
«Я дуже пишаюсь своєю донькою і тим, що у моєї країни є такі діти. Приємно бачити, як вона щось придумує, і знаходить шляхи, як це реалізувати. Мабуть це і є школа життя», – ділиться батько Вікторії.
Історії Аріни та Вікторії – непоодинокі. І це показує, що кожна людина, незалежно від віку, статі чи статусу, може реалізуватися, а також долучитися до оборони свого народу.
Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України